Letní dovolenou se vyplatí plánovat již teď

Letní dovolenou se vyplatí plánovat již teď

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V posledních letech, kdy cestovní agentury čím dál více nabízejí last minute zájezdy za směšné ceny, si milovníci letního odpočinku navykli nechávat plány na dovolenou na poslední chvíli. Existuje však nespočet důvodů, proč to nedělat a začít s cestovním itinerářem již teď.

Dostatek času na rozmyšlenou

Rychlé rozhodování s sebou často přináší i rychlé závěry. Pokud však přijde na výběr destinace, kde strávit týden či dva, je lepší se rozmyslet. Azurové pobřeží nebo Balkán? Evropa či Asie? Na rozsudek budete mít spoustu času. S tím přichází i dostatečný prostor na naplánování cesty, pobytu a zjišťování informací o daném místě. Spontánní povahy možná neholdují plánování na půl roku dopředu, na druhou stranu alespoň vás skoro nic nepřekvapí a budete se celou zimu mít na co těšit.

Nižší ceny

O polovinu nižší ceny jsou nespornou výhodou. Výrazné slevy nabízejí jak letecké společnosti, tak ubytovací zařízení, jejichž cena se bude zvyšovat, čím více se bude hlavní sezóna blížit. S dostatečným předstihem se vám však na dvoutýdenní dovolenou může podařit ušetřit až několik set euro, a to jen díky tomu, že veškeré rezervace a rozhodnutí učiníte již teď.

Schválený termín na dovolenou

Pokud vašemu zaměstnavateli termín dovolené oznámíte již teď, pravděpodobnost, že vám jí schválí, je mnohem vyšší, jelikož budete jedni z prvních, kdo si termín zamluví.

Průzkum

Volné dny, kdy bude světem vládnout počasí, do kterého byste ani psa nevyhnali, můžete strávit průzkumem. Doporučujeme nakoupit průvodce dané lokality a listovat historií, tradicemi, dopravní situací a nejkrásnějšími místy až do zbláznění. Navíc by nebylo od věci poohlédnout se i po nejschůdnější volbě, co se týče pojištění. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky například nabízí cestovní pojištění pro studenty zdarma nebo můžete využít různých slev, pokud cestujete ve skupině či s rodinou.

Zařízení dokladů

Pokud je cíl vaší dovolené například v Rakousku, nic jiného, než občanský průkaz potřebovat nebude. Jedete-li však dále, vyplatí se mít cestovní pas. Navíc, v současné rychle se měnící situaci na hranicích je lepší mít doklady alespoň dva, abyste se vyhnuli nepříjemnostem. Pokud pas nevlastníte, či ho máte propadlý, právě teď je doba dát si vše do pořádku a nezařizovat podobné nutnosti na poslední chvíli.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: