Kousek slunné Itálie doma je recept na to, jak přežít podzim

Kousek slunné Itálie doma je recept na to, jak přežít podzim

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Brzy v ulicích zavládne tma a chmurné počasí, a proto bude o to více důležité, abychom si dlouhé večery doma zpříjemnili a dokázali si je užít. Jedním ze skvělých způsobů je oprášit vzpomínky z dovolené a vnést do vašeho interiéru kousek prosluněné Itálie. Můžete se tak hýčkat toskánskými prázdninami i v průběhu roku. Romanticky laděné dekorace, kámen, dřevo a bohatství teplých barev váš pokoj krásně prozáří a vykouzlí z něj bezstarostnou oázu.

Milujete dovolenou v Itálii, a zvláště pak Toskánsko by se mohlo stát vaším druhým domovem? Zkuste tamější styl a nechte se inspirovat temperamentními Italy, kteří znají tajemství neopakovatelné atmosféry a vřelého domova. Přinést jižanskou atmosféru do vašeho domova je snazší, než se může zprvu zdát.

Kousek jihu k vám domů

Italové jsou pověstní svým šarmem, živočišnou krásou a úsměvem, který jim nikdy nemizí z tváře. To vše se promítá i do jejich domovů. „Typický styl bydlení po italsku se vyznačuje návratem k přírodě. Bohatství přírodních tónů barev najdete na stěnách i dekoracích. Zapomeňte však na hladké stěny a jednolitou barvu. Proslulé italské lehkosti docílíte, když na stěny použijete štuky či sádrovou omítku, která připomíná dávnou historii. Namísto precizních tahů štětcem se nebojte vzít do ruky houbičku, aby nátěr získal hrubší texturu a dosáhli jste tak autentického starodávného vzhledu. Pokud přemýšlíte nad barevným laděním, skvělou volbou jsou odstíny oranžové a žluté, světle hnědé, béžové a okrové, které už zdálky voní po moři a teplém sluníčku. Na doplňcích můžete zkusit olivově zelenou a červenohnědou cihlovou barvu,“ radí interiérová designérka Anke Glut.

Kamenná dlažba a surová krása dřeva

Toskánský styl kombinuje útulnost s texturou kamene a hřejivou přítomnost dřeva se zdobným kováním. „Do interiéru v tomto stylu patří mramor, kámen a rustikální dlažba. Tyto podlahové materiály na první pohled vzbuzují pocit, že mají nejlepší roky za sebou. Ovšem podíváte-li se na ně ještě jednou, odhalíte jejich přírodní krásu. A to je to, čeho byste v takovém interiéru měli dosáhnout. Při vybírání sáhněte po terakotové dlažbě, případně zvolte přírodní kámen,“ radí Anke Glut.

Tipy na doladění atmosféry

Pokud nemáte prostor ani finance na rozsáhlé a nákladné úpravy, dopřejte si alespoň doplňky z vyřezávaného dřeva. Kus jihu k vám vnesete motivem oliv na nádobí nebo citronovníkem v květináči. Do obýváku na stěnu pověste obraz se středomořskou tematikou. V obýváku také vyniknou drobné kusy nábytku z ratanu a prostírání z přírodních materiálů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: