Kosmetika s obsahem zlata, tajemství věčně mladistvého vzhledu

Kosmetika s obsahem zlata, tajemství věčně mladistvého vzhledu

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte zralou pleť, která potřebuje oživit, zpevnit a rozjasnit? Pak při výběru pečující kosmetiky zaměřte svou pozornost na drahé kovy. Ano, čtete správně! Jedním z trendů kosmetické péče nové generace je využití zlata nejvyšší kvality, které na pleť působí jako elixír mládí. Zlato je v kosmetice obsaženo v podobě mikročásteček, které pleť dokáže jednoduše vstřebat a plně využít jejich blahodárných omlazujících účinků. Své o tom věděli už staří Egypťané – používali zlato jako spolehlivý nástroj pro omlazení a krásu a připisovali mu dokonce i léčivé účinky.

Rychlost stárnutí kůže je do jisté míry dána genetickou výbavou, ale z velké části ho můžete ovlivnit životním stylem a vhodně zvolenou péčí. Pro uchování mladistvého vzhledu je klíčový buněčný proces obnovy, který narušují rozličné vnější vlivy. K urychlení stárnutí přispívá také oxidační poškození kolagenových vláken, která kůži vyplňují, zpevňují a udržují pružnou. A právě v tomto má zlato zázračný účinek – dokáže svým působením ochránit kůži před těmito škodlivými oxidacemi, a dokonce má moc tyto procesy i zvrátit.

I když se může zdát, že využití zlata patří mezi nové metody a přístupy v péči o pleť, které přinesla moderní kosmetická péče 21. století, není tomu tak. O blahodárných účincích zlata věděli už moudří lidé ve starověku. Již staří Egypťané používali zlato spolu s dalšími přírodními surovinami a vyráběli z něj zázračné masti, vodičky a tinktury. Stačí si vybavit sochy a obrazy egyptských žen, které zobrazovaly jejich věčně mladý vzhled a dokonalou krásu.

Není zlato všechno, co se třpytí

Při výběru kosmetiky se soustřeďte na kvalitu obsaženého zlata. Doporučujeme volit přípravky s 24karátovým zlatem. Tento drahý kov může být v krémech obsažený ve dvou podobách – buď jako koloidní zlato, kdy jsou drobné částečky zlata rozptýleny v tekutině, nebo v podobě mikroprášku. Obojí je v pořádku, směrodatná je kvalita zlata.

„Zlato má jednu důležitou schopnost. Dokáže dopravovat kyslíkové molekuly přímo do vrchních vrstev kůže, podporuje lymfu a mikrocirkulaci krve. To je zásadní pro očistu krve, z které se vyplavují toxiny nahromaděné z ovzduší, potravy i špatné kosmetické péče. Výsledkem je i příjemný kosmetický benefit – pleť je krásně projasněná, pevná a pružná,“ vysvětluje Alexander Krajňák, zástupce kosmetické značky NevO Dead Sea SPA, která už více než deset let spolupracuje s předními vědci na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře v kosmetických přípravcích na tělo, pleť i vlasy. Nově nyní uvádí na trh řadu pokročilé luxusní péče 24 K, která je určena pro zralou a suchou pleť.

„Speciální receptura krému, která využívá 24 karátové zlato v nanočásticích, zajistí pronikání zlata do těch nejspodnějších vrstev pleti a umožní tak její hloubkovou regeneraci. Díky tomuto krému se vaše pleť nádherně zpevní a rozjasní. Při dlouhodobém používání mizí mimické vrásky a ty hlubší se vyhlazují,“ říká Krajňák. Krém obsahuje mandlový olej bohatý na vitamíny a minerály, vitamín A a mimo jiné působí i protizánětlivě. Přítomnost kyseliny hyaluronové zároveň dodá pleti potřebnou hydrataci. Nová řada obsahují denní i noční krém, oční krém a minerální peeling.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: