Když vlasová pokožka stávkuje: jak ji opět donutit spolupracovat a zbavit se lupů jednou provždy?

Když vlasová pokožka stávkuje: jak ji opět donutit spolupracovat a zbavit se lupů jednou provždy?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Je vaše kůže pod vlasy napnutá, zarudlá, štípe, svědí a každé další podrbání vás dohání k šílenství? Pak se pravděpodobně potýkáte se symptomy citlivé pokožky, které mohou vyústit v řadu dalších, nepříjemných stavů. Mezi ty nejběžnější spadají zánětlivá onemocnění pokožky a nadměrná tvorba lupů, která může vyústit až v seborrhoickou dermatitidu.

Mnozí z nás považují lupy za důsledek nedostatečné hygieny. Ve skutečnosti však lupy symbolizují daleko závažnější problém, který vzniká právě v důsledku podráždění citlivé pokožky. Tuto reakci byste tedy rozhodně neměli přehlížet, ale naopak se zaměřit na faktory, které ji způsobují. Mezi hlavní spouštěče patří nevyvážená strava, alergie, stres, působení klimatických podmínek, a především používání nekvalitní či nevhodné vlasové kosmetiky. Proto pokud toužíte být v boji s citlivou pokožkou úspěšní a zbavit se nepříjemného svědění a lupů jednou provždy, pokuste se eliminovat všechny negativní okolnosti, které mohou být její příčinou.

Základem je kvalitní šampon

Mnohdy v důsledku určité pohodlnosti zvolíme první produkt, kterým nám v drogerii přijde pod ruku, aniž bychom znali důvod, proč naše pokožka reaguje jinak než doposud. Často ji tak vystavujeme agresivním složkám naprosto nevyhovující vlasové kosmetiky, která náš problém ještě více zhorší. Pokud dochází k takovému podráždění několikrát do týdne, ztrácí velmi brzy pokožka svou přirozenou ochrannou vrstvu, což může vést až ke vzniku zánětlivých procesů. „V případě, že trpíte některým ze symptomů citlivé pokožky, je vhodné obrátit se na odborníka. Poradit se můžete například se svým kadeřníkem, který by měl doporučit odpovídající vlasovou péči přímo na míru danému problému. Jedná-li se však o závažnější problém, jakým je například zarudnutí pokožky v místě výskytu lupů, obraťte se raději na dermatologa, který na základě diagnózy vyloučí možné alergie a doporučí vhodnou léčbu,“ radí odbornice na vlasovou péči Renata Gacková, majitelka distributorské společnosti kadeřnických potřeb Puls Praha.

Čeho se rozhodně vyvarovat?

Mnoho lidí se v rámci neúspěšné samoléčby uchyluje k „babským“ radám a ve snaze zmírnit svědivé stavy své pokožky aplikuje octové či olejové zábaly, které však celý průběh mnohdy několikanásobně zhorší. Zaměřte se proto na odpovídající vlasovou kosmetiku, která je přímo určená na ošetření citlivé pokožky. „Za sebe mohu jednoznačně doporučit bylinnou masku Herb Mask z řady vlasové kosmetiky Nouvelle, která je vhodná pro každodenní ošetření i velice citlivé pokožky. Obsahuje rýžové proteiny, jenž pokožku dostatečně hydratují a díky řebříčku působí antibakteriálně,“ dodává Gacková.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: