Kam s dětmi zdarma o prázdninových víkendech?

Kam s dětmi zdarma o prázdninových víkendech?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Okamžik, kdy budou školákům rozdána vysvědčení, se nezadržitelně blíží, a stejně tak prázdninový čas plný slunce, dobrodružství a zážitků. Za úspěšně zvládnutí školního roku dětem náleží patřičná odměna. Udělejte si výlet mimo vaše město a podnikněte se všemi členy rodiny nevšední víkendový program, který si užijí jak děti, ale neméně tak dospělí.

Odměna za školní úspěchy a zároveň motivace k udržení či vylepšení dosaženého hodnocení by spíš než podobu materiální nebo hmotnou měla mít formu zážitku, který stmelí všechny členy rodiny. Stojí za to vyhradit si na to volný víkend a vymyslet neobyčejný program, který jde daleko za hranice všedního dne. Kino, zmrzlina v parku, rodinná večeře, vycházka do zoo… všechny tyto volnočasové aktivity jsou milé a hodí se jako plán na všední odpoledne nebo víkend, kdy se vám nechce složitě vymýšlet, co by se dalo podniknout. Tentokrát však pro vaše ratolesti vymyslete něco neobvyklého, aby jim v paměti zůstal nezapomenutelný zážitek.

Prázdniny v Dětenicích patří dětem

V okrese Jičín, na okraji Českého ráje a nedaleko Mladé Boleslavi, se rozkládá populární, českými i zahraničními turisty hojně navštěvovaný Zámecký resort Dětenice. Dominantou celého areálu je pozdně barokní zámek, který byl zrenovován a částečně zpřístupněn veřejnosti. Je to stavba s bohatou historií, stejně jako přilehlé pozemky a panství, a tak bylo jen otázkou času, kdy se renovace rozšíří i na další budovy. Dnes může tento rozlehlý areál nabídnout proslulou Středověkou krčmu, Zámecký pivovar, výstavu Peklo, místní pivovar a stylové ubytovací kapacity – hotel Rustikal a Středověký hotel.

A právě letošní léto – červen, červenec, srpen – je zasvěceno dětem a jejich zábavě. „Každou červnovou sobotu a neděli mají všechny děti do 15 let vstup zdarma, a to na zámek, do pivovaru, do pekla a na dobové rytířské turnaje. Ale to není ještě všechno,“ láká manažerka dětenického resortu Aneta Ondráčková. „V rámci této letní akce se děti mohou také těšit na oběd či večeři zdarma. Pochutnat si mohou na krůtím steaku na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a malým míchaným zeleninovým salátkem ve vyhlášené Středověké krčmě,“ dodává Ondráčková. Dětenice dětem běží po celé léto, v červenci a srpnu vždy ve dnech úterý, středa a čtvrtek a platí pro všechny děti uvedeného věku s dospělým doprovodem.

Dětenice je středověký svět sám o sobě

Dospělé, a milovníky piva obzvláště, potěší návštěva místního pivovaru s bohatou historií. Celá původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Dospělí i s dětmi se tak mohou pokochat prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, laboratoří, chmelnic, ledárny a v neposlední řadě objevovat i tajuplná zákoutí historických sklepů. Na posilněnou poté můžete ochutnat, jak chutná Dětenické světlé a černé, a posoudit, jak moc se zlatavý mok změnil od dob minulých, kdy ho pili ještě naši prapředci.

Milovníky akční zábavy a dechberoucí podívané zase potěší středověké rytířské turnaje, kde nikdy nechybí nic z toho, co bylo k vidění na skutečných středověkých kolbištích. Blyštivá zbroj chrabrých pánů, urostlí koně, kaskadérské kousky bojovníků, ostří mečů a příběh, ve kterém se utká dobro se zlem a vítězství nad ním nebude vůbec snadné. Vystoupení se koná každou sobotu a neděli za každého počasí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: