Kam v Berouně za dobrým jídlem a pitím?

Kam v Berouně za dobrým jídlem a pitím?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Okresní město Beroun je v posledních letech čím dál oblíbenější a za poslední roky jsme mohli zaznamenat stoupající počet lidí, kteří se do města a do jeho okolí přistěhovali. Úměrně s tím se zvyšuje i počet podniků, kde se lze velmi dobře najíst a pobavit. Které to jsou?

Jakoby Bistro

Jakoby Bistro bylo otevřeno v první polovině roku 2018 a již od začátku si získalo fanoušky napříč obyvateli Berouna. Bistro je založeno převážně na zdravé výživě a v nabídce najdeme nejrůznější chlebíčky a kanapky netradičních variací, domácí pečivo s chutnými pomazánkami, saláty, polévky, burgery, quiche, vynikající dezerty, domácí limonády, pivo z minipivovarů a prvotřídní kávu značky Charisma. Bistro se nachází ve Slapské ulici jen pár kroku od Husova náměstí a je otevřené každý všední den od sedmi od rána do sedmi do večera, v sobotu od osmi do sedmi a v neděli od jedenácti do pěti odpoledne.

Víno 100

Víno 100 je rodinná vinotéka, která v Berouně působí již od roku 2004 a která se snaží propojit prodej vín s rozšířením obecného povědomí o tomto lahodném moku. V nabídce nalezneme sudová vína a velký výběr moravských a zahraničních lahvových vín. Majitelé vinotéky jsou odborníci na slovo vzatí a dokážou poradit s nákupem vína pro jakoukoli příležitost. Víno 100 najdeme v Havlíčkově ulici a otevřeno je každý všední den, a dokonce i v sobotu dopoledne.

Basket Club

Basket Club již roky patří mezi oblíbené berounské podniky a najdeme ho v ulici Na Kaplance v těsné blízkosti berounského Letního kina. Club byl poměrně nedávno zrekonstruován, a tak se tu můžeme těšit z příjemného a čistého prostředí. Na čepu je vynikající Plzeň, a přestože se nejedná o podnik s velkou kapacitou, vždy tu najdeme někoho, s kým si lze zafilozofovat a popovídat.

Barrande

Vinný bar Barrande je taktéž poměrně novým berounským podnikem. Byl otevřen na začátku listopadu předešlého roku a nachází se se na náměstí Joachima Barranda. Podnik se specializuje na nabídku španělských vín, najdeme tu ovšem i vynikající občerstvení v podobě tapas a lze tu zakoupit i nejrůznější španělské speciality na doma. Obsluha je v Barrande profesionální a příjemná a útočiště tu najdou všichni ti, kteří zatouží po dobrém jídle a pití. Možné je však dohodnout i skupinové degustace, což je v našem kraji více než vítané.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: