Jednoduchý vlasový styling, který vydrží i podzimní přeháňky

Jednoduchý vlasový styling, který vydrží i podzimní přeháňky

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Počasí je sice zatím stále letní, ale pro podzim tak charakteristické ranní mlhy a dešťové přeháňky co nevidět zaklepou na dveře. Jak tuto noční můru každé ženy porazit?

Sychravé počasí a ranní mlhy jsou jedni z největších nepřátel upravených vlasů. Nezáleží na tom, kolik času žena ráno stráví v koupelně, kolik fixačních pomocníků použije a ne, nezáleží ani na tom, kolik úsilí na perfektní účes vynaloží. Většinou stačí nepatrné mžení či zběsilý úprk na autobus a i ten nejkrásnější účes se zhroutí jako domeček z karet. Lze tomu vůbec předejít?

„Základem je nenáročný a vzdušný střih.“, říká kadeřnice z Prahy Adéla Černá. Pokud tedy patříte mezi fanoušky jednoduché krásy, je to jedině dobře. Sestříhané a prostříhané vlasy s délkou minimálně pod ramena jsou, co se týče úpravy, nejméně náročné. „Zákaznicím, které neholdují komplikovanému a zdlouhavému stylingu, nedoporučuji krátké vlasy ale ani třeba ofinu. Účes má poté tendence se s každým zafoukáním různě kroutit, a to není hezké.“, dodává slečna Černá.

O co delší vlasy, o to je však nutnější jim věnovat více prvotní péče. Samozřejmostí jsou kvalitní přípravky s keratinem, které vlasy zacelí a pomáhají je regenerovat. Doporučujeme vyzkoušet řadu Double Effect od vlasové kosmetiky Puls, která má v nabídce šampon, masku a fluid. Vlasy pak nekrepatí, a to ani v ranní podzimní mlze.

V některých zaměstnáních je však vyžadováno, aby vlasy při práci nepadaly do obličeje. Pomoci zde může obyčejná spona umístěná na temeni hlavy a zachytávající přední prameny. Ty jsou v dnešní době k dostání v každém druhém obchodě a stávají se nejen praktickým pomocníkem, ale díky široké škále i zásadním módním doplňkem. Spona takto splní svůj účel a vyvarujete se klasického nudného ohonu. I z něj se dá ale vykouzlit něco, co tolik nezavání šedí. Stačí vzít jeden slabý pramen z culíku a obmotat ho kolem gumičky. Pramen zafixujete lakem na vlasy a sponkami.¨

Těm, kterým sluší naopak vlasy vyčesané nahoru, doporučujeme vyzkoušet vycpávky na drdoly. Ty drdol fixují a zabraňují lámání vlasů, ke kterému dochází, když vlasy klasicky zamotáme tak, jak nám přijdou pod ruku. K této formě úpravy vlasů je sice zapotřebí kousek zručnosti, ale po pár pokusech je účes hotov během tří minut a hlavně jej během dne není nutno upravovat či předělávat.

Na závěr je třeba zmínit, že každý zásah do vlasů neprospívá jejich zdraví a tím pádem ani jejich vzhledu. Není nic horšího než vlasy zničené a polámané, proto je nutné investovat svůj čas především do prevence a pokud možno zničení úplně předcházet. Kvalitní kosmetika, domácí masky na vlasy a minimální tepelná zátěž jsou faktory, které bychom měli mít neustále na paměti.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: