Jarní restart pro vaše vlasy. Potřebnou dávku života jim dodají minerály z Mrtvého moře

Jarní restart pro vaše vlasy. Potřebnou dávku života jim dodají minerály z Mrtvého moře

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jaro konečně přichází a s ním se o slovo hlásí první sluníčko, hezké počasí a čas postupného odkládání vrstev oblečení. To platí i pro kapuce zimních bund a pokrývky hlavy. Jenže ouha. Odložení čepice často po zimě často odhalí zničené a unavené kadeře bez života, které volají po jarním restartu a hloubkové regeneraci.

I když je už jaro pozvolna cítit ve vzduchu, naše hříva si na zimu velmi dobře pamatuje. To, čeho se na kštici dopustily mrazivé teploty, ostrý vítr, sníh a teplotní výkyvy, si s sebou obvykle přinášíme do prvních teplých měsíců. Výsledkem je pak unavená, zplihlá hříva bez života, zvýšená citlivost pokožky hlavy, nadměrné maštění a křehčí vlasová struktura, která způsobuje větší náchylnost k lámání a následnému vypadávání. Jak svým vlasům pomoci? Poradili jsme se s odborníky, jak po dlouhých chladných měsících dostat vysušené a křehké vlasy do kondice.

Péče nejen navenek, ale i zevnitř

Klíčové pro výživu jsou hlavně minerály a některé vitaminy. Pro zlepšení kvality vlasů zapracujte na životosprávě a pitném režimu. S jarem zvyšte příjem zejména vitaminu B, který najdete v masu, kvasnicích nebo vejcích. Ze svého jídelníčku vyřaďte tučná a sladká jídla, naopak přidejte na ovoci, zelenině a proteinech. Neměli byste zapomínat ani zinek a selen, jejichž zdrojem jsou ořechy, semínka, ryby. Za vyzkoušení stojí také potravinové doplňky.

Hydratace a výživa z Mrtvého moře

S jarem si na poličce v koupelně udělejte místo na intenzivně regenerační produkty. Správná péče nezahrnuje jen používání šamponů, ale také kondicionérů, balzámů, masek a intenzivně působících kúr. Dejte si ale pozor i na opačný extrém.

„Je potřeba zpevnit vnitřní i vnější vlasovou strukturu, a tak zabránit větší lámavosti a křehkosti. Poškozený povrch je třeba zacelit, vzniklé ranky vyplnit a vyživit tak, aby byl vlas pevný, pružný a živý,“ radí Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu tělové, pleťové i vlasové kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře. „Zároveň si ohlídejte, abyste vlasy přemírou kosmetiky různých značek nezatěžovali více, než je nutné. Stává se to, když máme urputnou snahu co nejrychleji vlasy ozdravit a zamést stopy po zimě. Dejte jim čas a starejte se o ně intenzivně, nicméně šetrně a s citem,“ pokračuje Ludvíková.

Mrtvé moře je považováno za nejbohatší vodní zdroj léčivých látek na světě. Odpařováním vody z něj vznikají koncentrované krystaly vzácné soli, které jsou zcela odlišné od ostatních druhů solí a jsou bohaté na minerální látky – zejména hořčík, vápník, sodík a draslík. Díky unikátnímu obsahu minerálů a stopových prvků voda z Mrtvého moře naši kůži nevysušuje, ale naopak vyživuje a posiluje. Tím jsou pokožka hlavy a vlasy hydratované, a naopak proti případné dehydrataci ochráněná.

K Šamponu s obsahem minerálů z Mrtvého moře přidejte kondicionér ze stejné řady, který obsahuje hydratační složky a minerály z Mrtvého moře. Je nezbytný pro dlouhé vlasy, zabraňuje poškození během sušení a česání. Nechává se působit pět minut, oplachuje se vždy vlažnou vodou. Mezi jeho přednosti patří, že obnovuje lesk a barvu, usnadňuje rozčesávání, vlasy zůstanou hebké, lehounké a příjemné na dotek. Základní kombo vlasových přípravků doplňte bezoplachovým Hydratačním vlasovým krémem. Vytváří na vlasech ochranný film a udržuje vlhkost uvnitř. Obsažené minerály a vitaminy B a E vlasy zase vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: