Jarní prázdniny vrcholí. Kam vyrazit za hubičku?

Jarní prázdniny vrcholí. Kam vyrazit za hubičku?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Pokud máte málo času a vše řešíte na poslední chvíli, nastává pro vás nejvyšší čas zamyslet se nad programem jarních prázdnin. Ty probíhají v několika vlnách a vrcholí právě nyní, proto už neztrácejte čas a poohlédněte se po vhodném pobytu na horách na poslední chvíli. I bez velkých příprav se dají prožít nezapomenutelné „jarňáky“ a nemusíte přitom utratit jmění.

Možná si říkáte, že jste letos plánování jarní dovolené trochu podcenili. Možná nebyl čas, možná to do poslední chvíle nevypadalo, že byste si nějakou dovolenou vůbec mohli dovolit, ať už z časových, či finančních důvodů. Za prvé věřte, že nejste sami, za druhé se nemusíte trápit výčitkami svědomí. Zařídit se dá leccos i na poslední chvíli a tak, aniž by vám to zruinovalo konto. Stačí se inspirovat šikovnými radami.

Hory se dají užít i bez lyžování

I když neholdujete zimním sportům a spíše než na svahu jste k nalezení u grogu či svařáku v útulné horské hospůdce, pobyt na horách se tak či tak vyplatí. Zvláště žijete-li v rušném městě, ne-li velkoměstě, kde je celoročně plno hluku, prachu a smogu. Mnozí z nás to několikrát do roka pocítí i na vlastních průduškách. Vyjet na zdravý a čistý horský vzduchu je skvělou regenerací nejen pro naše tělo a plíce, ale i mysl. Nemusíte se přitom věnovat lyžování nebo jízdě na snowboardu. Zejména pokud máte děti, vyplatí se vyjet na hory jen tak, užít si čerstvého vzduchu a pokochat se horskými panoramaty. S dětmi můžete chodit na procházky, stavět sněhuláky, půjčit si sáňky, vystavit se horskému sluníčku a především zhluboka dýchat.

Ubytování

Kdo chce vyjet lyžovat, měl by sledovat nabídku zájezdů, protože rozdělení na vysokou a nízkou sezónu může být odlišné i v různých lyžařských střediscích v rámci jedné země. Pro rodiny s dětmi je výhodné hledat slevy, které poskytují jednotlivá střediska třeba na ubytování nebo skipasy dětí. Pokud máte lyžující děti, vybírejte středisko i podle toho, jaké zvýhodnění právě na děti poskytuje. Někde nabízejí volný skipas pro děti do 10 let, jinde až do 12 let. V jiných střediscích zase rozhoduje výška dítěte. Pokud zůstáváte na horách déle, kupte si vícedenní skipasy, nikoli permanentku na každý den zvlášť. Podaří se vám tak ušetřit nezanedbatelné peníze. Také zvažte, zda se budete brázdění svahu věnovat opravdu celodenně, nebo jestli nestačí například jen dopolední nebo odpolední jízdenka.

Kde si půjčit vybavení

Lyže a další vybavení potřebné na hory řešte pokud možno dopředu. Jednak poplatky za jejich půjčení jsou ve skiareálech příliš vysoké, druhak není radno spoléhat se na to, že vybavení bude dostupné. Letos jsou skiareály velmi vytížené a může se stát, že v půjčovně pod kopcem nebude z čeho vybírat.

Kvůli dovolené se nezadlužujte

K častému finančnímu zlozvyku Čechů patří půjčovat si na letní i zimní dovolenou a zadlužit se kvůli pár volným dnům na kolik měsíců nebo let dopředu. Dovolená je z principu zbytná položka, proto čerpat kvůli komfortu na horách bez omezení spotřebitelský úvěr je nerozum. Pokud je pro vás dovolená na horách z nějakého důvodu výhodná v termínu, kdy netrpělivě vyhlížíte výplatu, je možné využít flexibilní finanční rezervy Ferratum Credit. Čerpat můžete jednorázově i opakovaně až 35 000 Kč a půjčené peníze splatit buď ihned v celé výši, jakmile se dostanete do platební schopnosti, nebo si je rozdělit do několika splátek v libovolné výši. Jedinou podmínkou je uhradit každý měsíc alespoň 12,5 % z celkové dlužné částky. Za využívání služby nebo vedení konta nic neplatíte, pouze hradíte denní úrok a úrok z celkové čerpané sumy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: