Jakou manikúru zvolit pro lámavé a třepící se nehty?

Jakou manikúru zvolit pro lámavé a třepící se nehty?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Opečovávané ruce s úhledně zastřiženými nehty jsou vizitkou každé ženy i každého muže. Ne vždy je však jednoduché vypadat, jako byste právě vyšli ze salonu. Na vině je i fakt, že nehty jsou zrcadlem nejen pravidelné vnější péče, ale i odrazem naší životosprávy a zdravotního stavu. Jak o ně pečovat, pokud už je máme zničené?

Odborná péče

Kromě toho, že byste měli dodržovat zásady vyvážené stravy a jíst potraviny bohaté na vitamin B, máte-li problémy s nehty, vyhledejte profesionála. Vězte totiž, že opravdu nestačí jen opilovat, vyčistit a nalakovat. Školená designérka bude spíše vědět, jak se vám věnovat a čemu předejít. Návštěva nehtového studia by tak měla být pravidelným počinem, do kterého se vyplatí investovat.

Volte přírodní a šetrné technologie úpravy nehtů

Lecjaké nehtové studio či salon volí značky a technologie, které jsou buď nekvalitní, nebo je jejich odstranění noční můra. Povrch nehtu se často musí zpilovat, čímž posléze dochází akorát k narušení struktury a nehet je daleko náchylnější k třepení a lámání se. Volte tedy takové salony, které užívají šetrných přípravků, které nevyžadují drastické způsoby odstraňování.

„Ve studiu využíváme CND Shellac. Jedná se o revoluční metodu péče o nehty. Aplikace laku Shellac je stejná jako u běžného laku, ale závěrečná fáze spočívá v zatvrzení v UV lampě. Shellac vydrží až tři týdny a jeho odstranění je možné pouhým odlakovačem.“ uvádí nehtová designérka  a majitelka salonu Studio JS v Praze. Shellac se těší vysoké oblibě právě díky poměrně jednoduché aplikaci, jeho šetrnosti a zároveň odolnosti vůči vnějším vlivům. Rozloučit se tak můžete s nehty odřenými a polámanými.

Značka CND, se kterou paní Svobodová ve Studiu JS pracuje, má navíc v zásobě i jiné odzbrojující přípravky. Vybrat si lze z CND Vinylux, který jde užívat též jako běžný lak, ale díky speciální vinylové struktuře je to možné bez základní vrstvy. Nebo CND Brisa Lite, což je snadno odstranitelná vrstva gelu, která zdokonaluje a vyhlazuje povrch přirozeného nehtu. Lze jej využít samostatně či společně s CND Shellacem. Všechny metody jsou vhodné právě pro slabé, lámavé a třepící se nehty, jelikož ani jedna z nich nezasahuje do struktury nehtu.

„Pro zákaznice, které preferují nehty čistě přírodní, nabízíme i tradiční japonskou péči o poškozené nehty P-Shine, což je procedura, která spočívá v aplikaci včelího vosku na přírodní nehet. Ten je následně vyleštěn do vysokého lesku.“ dodává Jana Svobodová.

Kromě pravidelných návštěv nehtových salonů však hlavně zapomeňte na domácí aplikace umělých či gelových nehtů, které často vedou ke zkáze, a při snaze o následné napravení škod se výsledná částka dokáže vyšplhat na dvojnásobek toho, co byste zaplatili u profesionála.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: