Jak vybrat cestovní pojištění?

Jak vybrat cestovní pojištění?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chystáte se na dovolenou a výběr z nepřeberné nabídky cestovního pojištění pro vás představuje noční můru? Poradíme vám, jaký typ cestovního zabezpečení zvolit s ohledem na charakter vaší cesty, aby byla pokryta všechna možná rizika. Vyznat se ve stávající nabídce může být snazší, než se na první pohled může zdát.

Těm, kdo se chystají na cesty, se v souvislosti s uzavřením pojištění honí hlavou spousta neodbytných otázek. Jaké pojištění je pro mě nejvhodnější? Jaké je nejvýhodnější? Jak postupovat při srovnávání cestovních produktů jednotlivých pojišťovacích společností? Ještě předtím, než se pustíte do mapování situace na pojistném trhu, je třeba uvědomit si, kam, proč a na jak dlouho se vlastně chystáte. Zodpovězením těchto základních otázek zároveň snáze odhadnete, jaká rizika vám hrozí, a zaměříte se na pojištění, jež tyto hrozby pokrývá. Cestování s sebou přináší řadu rizik, na něž se vyplatí myslet dopředu.

Nejen cestovní pojištění

Kromě samotného pojištění stojí za zvážení i povinné ručení, jedete-li na dovolenou vlastním autem. Je dobré ujistit se, že máte sjednané povinné ručení do všech zemí, na jejichž území se budete pohybovat. Seznam zemí, kde vaše povinné ručení platí, najdete na tzv. zelené kartě. Zkušení cestovatelé doporučují takové ručení, jenž pokrývá i výdaje za asistenční služby. Ty se mohou vztahovat např. na odtažení porouchaného vozidla. Za zvážení stojí v případě dopravy po vlastní ose i havarijní pojištění. I když jste schopný řidič s mnoha najetými kilometry, stát se může cokoliv. Některé varianty zahrnují i pojištění pro případ odcizení vozidla.

Není dovolená jako dovolená

Stejně jako se liší představy o ideálně strávené dovolené, liší se i rizika s ní spojená. Chystáte se za pasivním odpočinkem na plážovém lehátku v bezpečném hotelovém resortu, brázdit vlny na surfu, případně provozovat jiné adrenalinové sporty, či se vydáváte na úplně neznámou cestu plnou dobrodružství a objevování? Jedete do zahraničí pracovně, nebo se vypravujete na studijní stáž? Dobře si promyslete, co budete v cizině provozovat za aktivity, a podle toho zvolte adekvátní pojistku, jež pokryje vše, co budete dělat. Blíží se čas zimních dovolených, mnozí z nás se chystají na hory oddávat se zimním radovánkám. Dejte si pozor na některé druhy sportů. Mohou být ve výlukách nebo jako nutné připojištění rizikových sportů. Podobné je to s vysokohorskou turistikou. V základu cestovního pojištění bývá omezena označenými turistickými značkami, ale také nadmořskou výškou.

Kde a jak uzavřít pojištění?

Zprostředkovatelé pojištění umí často vyprávět takové pohádky, že by se za ně nemuseli stydět ani proslulí báchorkáři a lidoví vypravěči. Kromě toho, obcházet jednotlivé pojišťovací společnosti je časově i psychicky velmi náročné. Naštěstí dnes existují specializované portály, jež si tuto starost vezmou na svá bedra. Patří mezi ně i web Top-Pojištění.cz, který funguje už od roku 2005 a je součástí silné a dynamicky se rozvíjející mezinárodní finanční skupiny GrECo Holding. „Náš portál nabízí velmi rychlé srovnání, prakticky do několika vteřin. Po zadání pěti až šesti vstupních položek se zobrazí cenové srovnání. Z tisíce variant, které jsou k dispozici, se zobrazí jen ty relevantní, odpovídající zadání klienta,“ objasňuje Ing. Tomáš Voharčík, jednatel společnosti. Pokud budete mít připraveny všechny potřebné dokumenty, samotnou smlouvu můžete sjednat v pohodlí domova za několik málo minut.

V nabídce tohoto portálu však nenajdete pouze cestovní pojištění. Nalezneme tam prakticky vše, co potřebujeme k zabezpečení naší každodenní existence i výjimečných situací.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: