Jak na pronájem nemovitosti?

Jak na pronájem nemovitosti?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pronájem bytu, domu či nebytových prostor může být poměrně příjemným přivýdělkem, který stabilizuje rodinný rozpočet. To ovšem za předpokladu, že budete mít spolehlivé, soběstačné a především solidní nájemníky. Ti se však v dnešní době hledají čím dál hůře, a tak se mnohdy setkáváme se situací, kdy je nemovitost určená k pronájmu spíše břemenem než lukrativní výdělečnou činností.

Hledání nájemníků

Jak již bylo zmíněno, na počátku bezproblémového pronájmu nemovitosti stojí nalezení vhodného nájemníka. A přestože by se mohlo v dnešní době, kdy na některé prostory čekají klidně i desítky zájemců, zdát, že mají majitelé nemovitostí vyhráno, opak je pravdou. Pro vlastní ochranu je totiž nutné všechny zájemce prověřit. Není tak výjimkou, že se v dnešní době pronajímatelé ptají po referencích od přechozích pronajímatelů, po detailech zaměstnání a prověřovat je vhodné i bonitu nájemníka. Jedná se však o poměrně zdlouhavý proces, který si žádá spoustu času a energie. Ledabylost v tomto případě ovšem může vést k případům, kdy smlouvu o pronájmu podepíšeme s někým, kdo nejen, že má problémy s pravidelností plateb, ale nezřídka můžeme narazit i na nájemníky se sklony nemovitost demolovat a jinak ničit. „Najít pro svou nemovitost spolehlivého a bonitního nájemníka je v současnosti velmi obtížné, proto je pro nás při jeho výběru pečlivost prioritou. Nájemníky tak prověřujeme nejen v naší interní databázi, ale také pracujeme s referencemi zaměstnavatele nebo předchozího pronajímatele. Osobní prohlídky jsou poté domlouvány jen s těmi, kteří odpovídají požadavkům majitele nemovitosti,“ upřesňuje proces hledání nájemníka přes realitní společnost Jakub Kindl, manažer rodinné realitní kanceláře Domov, která se specializuje na oblast Berounska a Prahy.

Smluvní dokumentace

Podceňovat ovšem nelze ani veškerou smluvní dokumentaci. Tu doporučujeme nechat vypracovat odborníkem, a to z toho důvodu, aby majitele nemovitosti ochránila před neplatiči a problémovými nájemníky. „Na smluvní dokumentaci staženou z internetu se nelze spolehnout a majitelům nemovitosti se určitě vyplatí nechat si nájemní smlouvu vypracovat právníkem. Proto klientům nabízíme tuto službu jako samozřejmost a naši firemní právníci zajišťují veškeré právní úkony a vyhotovují smluvní dokumentaci, což zajišťuje kvalitu a rychlost jednotlivých právních úkonů. Spolu s nájemní smlouvou je zároveň podepisován i předávací protokol, ve kterém je kromě stavu měřidel zaznamenáno i detailní vybavení pronajímané nemovitosti,“ dodává Kindl.

A jak tedy pronájem nemovitosti za pomoci realitní kanceláře probíhá a kolik pronajímatel zaplatí?   „Jak již bylo zmíněno, nejdůležitější je nalezení vhodné nájemníka. Tam ovšem naše práce nekončí. Klientovi zprostředkujeme veškeré administrativní náležitosti spojené s pronájmem a pokud se chystá nemovitost pronajímat poprvé, poskytneme mu i užitečné rady. Nabízíme však i tržní odhad nemovitosti zdarma v rámci realitního servisu a samozřejmostí jsou právní služby. Za celý servis nám zároveň klient nezaplatí vůbec nic, celou provizi totiž platí až nájemník. Jedná se tak o ideální způsob, jak se zbavit veškerých starostí a zároveň mít jistotu, že bude celý proces pronájmu rychlý a bezpečný,“ uzavírá Kindl za realitní kancelář Domov.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: