Investiční nemovitost je spolehlivou pojistkou v turbulentní době

Investiční nemovitost je spolehlivou pojistkou v turbulentní době

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Není náhoda, že konzervativní investoři a znalci realitního trhu nejčastěji volí právě nemovitosti. Investiční riziko je nízké, vidina dlouhodobého stabilního výnosu více než lákavá a taktéž volatilita, tedy míra kolísání hodnoty nemovitosti nebo výnosu z ní, je oproti jiným investičním komoditám velmi nízká. Pokud tedy nechcete nechat svoje peníze ležet nezhodnocené ladem, je na čase začít uvažovat o vhodné investiční strategii, která vás zabezpečí nejen v dnešní nejisté době, ale také na stáří v důchodu.

Mnoho Čechů si už položilo otázku, kam s penězi, které leží stranou nevyužité, aby se co nejlépe zhodnotily a přinášely dlouhodobě zajímavý a jistý výnos. Nízké investiční riziko, dlouhodobý výnos až 7 % ročně, příjemný přivýdělek, který pomáhá zvýšit životní úroveň a zabezpečit nás proti neočekávaným finančním propadům, a strategická forma spoření na důchod. Všechny tyto výhody skýtá investice do realit pro ty, kteří nejsou příznivcem riskantních počinů a raději volí cestu bezpečné investiční strategie s postupnou návratností vložených prostředků.

Nemovitost pro děti či na spokojené dožití

„Investice do nemovitostí s sebou nesou nízké riziko a naopak výborný poměr návratnosti investice a investičního rizika. Propady trhu s nemovitostmi jsou mnohem méně obvyklé než propady trhu finančního v případě akcií nebo komoditního v případě zlata. I v největších krizích musejí lidé někde bydlet, zatímco akcií a komodit se zbavují,“ vysvětluje výhody investičních nemovitostí David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates International. Koupí nemovitosti získáte něco hmatatelného, co přináší reálný užitek, na rozdíl od obchodů s akciemi, cennými papíry či dluhopisy, s nimiž se ocitáte ve spekulativní virtuální rovině. Ani v době krize se tak nemůže stát, že se vaše investice promění v bezcenné vlastnictví. Hodnota pořízené nemovitosti není navíc jen investiční, tedy monetární, ale také reálná. Vlastněný dům můžete kdykoli reálně využívat – ať už pro vlastní bydlení, nebo jako zajištění bydlení pro vaše děti.

Rodiče se vždy snaží dát svým dětem do života solidní kapitál a výbavu, která jim zajistí alespoň základní existenci. Jistá střecha nad hlavou je dobrým způsobem, jak myslet na své potomky. Až dospějí k samostatnosti, byt či dům pro ně bude dobrým startem do života, který jim umožní vyhnout se dlouhodobě nevýhodným pronájmům, případně velkým finančním závazkům v podobě hypotéky. Koupit nemovitost se dokonce jako forma zabezpečení vyplatí více než spořicí účty či penzijní připojištění.

 „Ze srovnání výnosnosti investic do nemovitostí se spořicími účty a penzijním připojištěním vyplývá, že nejvíce se vyplatí právě provoz investičních nemovitostí. Pokud vyberete správnou nemovitost a budete ji efektivně spravovat, výnos je průměrně 9,7 % ročně. Spořicí účty mají přitom výnos 0,2 % ročně a penzijní připojištění 1,5 % ročně,“ doplňuje Novotný.

Nákup reality bez rizik

„Rizika spojená s nákupem nemovitosti jsou relativně malá, podmínkou ovšem je bezpečná a výhodná koupě té správné nemovitosti. Chcete-li si být jisti, že koupíte nemovitost za nejlepší cenu při zachování výběru ze všech dostupných nemovitostí na trhu, vyhledejte pomoc nezávislého profesionála. Vyvarujete se tak toho, že koupíte byt či dům se skrytými technickými či právním vadami, a nestanete se obětí neseriózního jednání realitních makléřů,“ radí Novotný, který má ve své společnosti dlouholeté zkušenosti v oblasti nákupu a prodeje realit. Díky bohatému know-how vám pomůže uskutečnit nákup vybrané nemovitosti bez rizik a skrytých hrozeb.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: