Investice do nemovitosti není bez rizik, lze jim ovšem předejít

Investice do nemovitosti není bez rizik, lze jim ovšem předejít

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ať už zvažujete investovat do nemovitosti pro vlastní bydlení nebo plánujete koupit investiční byt, nejedná se o proces, který by zabral několik hodin. Naopak se může protáhnout na dobu několika týdnů a nedoporučuje se jej uspěchat. Při takovémto důležité kroku v životě chce totiž asi málokdo šlápnout vedle. Obezřetnost a pečlivost jsou tak více než žádoucí.

První problémy totiž mohou vzniknout již po právní stránce vyhlídnuté nemovitosti. Nezřídka se stává, že prodávající ani není majitelem nebo jediným majitelem, a nemá tak na prodej právo. Tyto informace lze ovšem ověřit v katastru nemovitostí, kam může dle zákona každý nahlédnout a požadované informace o nemovitosti si prověřit. Výjimkou poté nejsou ani nemovitosti, které mají skryté technické vady a do budoucna tak představují další nemalé investice. A zcela samostatnou kapitolou je i smluvní dokumentace, která může obsahovat nevýhodné podmínky pro kupující stranu. Kupující by tak měl mít poměrně obsáhlé znalosti, aby si byl jist, že při koupi nemovitosti nešlápne vedle.

Možná proto se čím dál více lidí obrací na odborníky nabízející komplexní realitní služby. „Našim klientům poskytujeme kompletní služby. Stačí se jen ozvat a my nemovitost vyhledáme, zkontrolujeme, dohodneme prohlídku a zajistit můžeme i financování a případnou rekonstrukci. Jde nám hlavně o to, aby byl celý proces jednoduchý a přehledný a pro klienta co nejméně náročný,“ uvádí Josef Lebeda, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz.

Ta si klade za cíl změnit standardy realitního trhu a zlepšit zkušenosti s procesem hledání nového bydlení. Na rozdíl od realitních kanceláří jsou totiž odborníci v Bydlimesnadno.cz na straně kupujícího a při vyhledávání nemovitostí nejsou vázáni na jednu realitní kancelář. Mohou tak najít nemovitost z nabídky celého trhu, včetně neveřejných nabídek.

Po vyhledání nemovitosti je poté dohodnuta osobní prohlídka, na kterou kupujícího doprovází zkušený specialista. Ten ověří technický stav nemovitost a celou analýzu má poté klient k dispozici. Před samotnou koupí má tak zájemce o nemovitost jistotu, že nekoupí předraženou a nekvalitní nemovitost. Je-li následně dohodnuta koupě, samozřejmostí je kontrola veškeré smluvní dokumentace včetně kupní smlouvy, rezervační smlouvy, věcných břemen a případně i smlouvy o úschově. Kupující se tak nemusí bát nevýhodného znění a celý nákup je bezpečný a spolehlivý.

Jak již bylo zmíněno, využít lze i nabídky financování a rekonstrukce a v takovém případě se poté snižuje i procentuální podíl, který za tuto službu klienti zaplatí. Přesto lze ovšem hovořit o úspoře, a to jak finanční, tak časové. Využitím služeb profesionálů totiž kupující předejde možným problémům, který by v budoucnu znamenaly další a další investice, a navíc nemusí trávit veškerý čas vyhledáváním vhodné nemovitosti a řešením všeho, co ke koupi neodmyslitelně patří.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: