S interiérovým designérem dotáhnete váš byt k dokonalosti

S interiérovým designérem dotáhnete váš byt k dokonalosti

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Každý máme nějakou představu o tom, co se nám líbí a co ve svém domě či bytě potřebujeme. Zároveň jsme každý schopný svůj domov zařídit a vybavit ho nábytkem a dekoracemi. Bez know-how z bytového designu se ale můžeme dopustit zásadních přešlapů. Ne nadarmo tak čím dál více lidí využívá služeb interiérového designéra, který domov nejen zařídí, ale dotáhne ho k dokonalosti.

Doma bychom měli být nejspokojenější

Většina lidí tráví ve svých domovech valnou část času. Odpočívá v nich a relaxuje, tráví čas s rodinou, někdo tu i pracuje. O to více to platí teď v zimních měsících, kdy je na některé venkovní aktivity nepříznivé počasí. Zároveň ale není nijak výjimečné, že se lidé ve svých domovech necítí dobře. A někdy v tom velkou roli hraje špatná atmosféra, která pramení z nedobře zařízeného interiéru. Doma bychom přitom měli být nejspokojenější a měli bychom se tu cítit komfortně a bezpečně.

Styl je individuální

Proto bychom svůj domov vždy měli zařizovat efektivně, účelně a tak, aby zrcadlil, co se nám líbí. Každý má jiný vkus a na to je potřeba myslet. Jak ale zjistit, co vlastně chceme a potřebujeme? „Pokaždé, když pro někoho zařizuji interiér, začínám celý proces osobní schůzkou. Na té se snažím zjistit nejen, jaké jsou potřeby daného jedince nebo celé rodiny, ale i to, co se konkrétnímu člověku líbí, co ho inspiruje a co preferuje. Každý jsme jiný a náš domov by měl odrážet i na první pohled nepodstatné detaily. Stylů designu je ale v dnešní době tolik, že je jednoduché se v tom ztratit a lidé ani kolikrát vlastně neví, jak pojmenovat to, co by chtěli. Designér je tak na začátku i trochu psycholog a snaží se vcítit do role svého klienta,“ vysvětluje interiérová designérka Anke Glut.

Dle ní je poté rekonstrukce interiéru i logistickou záležitostí, kdy je potřeba zorganizovat řemeslníky tak, aby na sebe jednotlivé dílčí úkony navazovaly a zabraly co nejméně času. „Čas jsou peníze, o tom není pochyb. Mým úkolem je proto na celou rekonstrukci dohlédnout a postarat se o bezproblémový průběh,“ dodává Glut.

Je to o drobnostech

Podstatná část interiérového designu ale tkví v detailech. A právě ty jsou slabostí většiny z nás. Opravdovou změnu dělá barva, textilie, povrchy a materiály. Nestačí jen koupit pěknou dekoraci v obchodě, ale je potřeba ji do interiéru umístit tak, aby vše dávalo smysl. „Ne nadarmo se interiérový design studuje. Když se podíváme na nejrůznější magazíny o bydlení a snažíme se inspirovat, vše vypadá jednoduše. Ve skutečnosti jde ale o to, abychom i ty malé věci dovedli uspořádat. Seskupit je do malebných zátiší a tak, aby vyčnívalo jen to, co vyčnívat má. Aby vynikl kontrast a zároveň nerušil celkovou atmosféru. Možností je hodně. Všichni víme, kam umístit skříň nebo postel, protože nám prostor často nedává jinou možnost. Určitě ne však vedle dveří nebo pod okno. Ale dokonalost v bytě nakonec utváří i ty nejmenší detaily,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: