Interiérové trendy pro rok 2024. Co bude letos in?

Interiérové trendy pro rok 2024. Co bude letos in?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rok 2024 je na samém začátku. Co přinese v oblasti interiérového designu? O nejnovějších trendech se rozpovídala bytová designérka Anke Glut. Vyhlídky jsou tentokrát jasné, hlavní roli bude hrát minimalismus a udržitelnost.

Co přinesl rok 2023

V uplynulém roce se do domovů stále více integrovala technologie, se kterou vytvářely zábavný kontrast vintage a retro prvky. O slovo se přihlásily temné a syté barvy, zejména zelená nebo modrá. U vybavení lidé začali dávat přednost minimalismu a jednoduchosti a důraz byl kladen na čisté linie nábytku a decentní dekorace. I v loňském roce jsme mohli vidět návrat k přírodě, a to jak v interiéru, tak v exteriéru.

Udržitelnost jako hlavní téma

Přírodní motivy a materiály budou důležité i letos, velký důraz bude kladen na udržitelnost. „Můžeme se těšit na ekologicky šetrné bydlení a další inovace v oblasti technologií. Propojení těchto dvou kroků někomu může připadat rozporuplné, dává však smysl. Integrace chytrých domácností pomáhá šetřit peněženku i životní prostředí. A s tím jde ruku v ruce i udržitelnost v interiéru jako taková. Bude se více vyrábět nábytek z přírodních materiálů, základ bude kvalitní konstrukce, která je zárukou dlouhověkosti. Už nyní čím dál více lidí volí dražší a kvalitnější nábytek, který vydrží déle. Tento trend se bude nadále prohlubovat,“ dodává interiérová designérka Anke Glut. Hitem bude také upcyklace, tedy vdechování nového života starým a nepoužívaným předmětům.

Návrat neutrálních barev

Syté barvy loňského roku letos vystřídají spíše neutrální odstíny. Jedním z nich bude například medově béžová. „Medově béžová barva působí teple a přívětivě. Zároveň ji lze zakomponovat nejen na velké plochy, ale i do detailů. Skvěle se bude kombinovat se studenými barvami a vytváří vynikající pozadí pro temně modrou nebo černou barvu,“ dodává Glut.

Minimalismus v interiéru

Extravagance a divoké vzory ustoupí do pozadí a otěže si převezme minimalismus. Pocítíme ho nejen v dekoracích, ale i v nábytku. „Hitem bude multifunkční nábytek, který bude nejen dobře vypadat, ale hlavně poslouží svému účelu a přizpůsobí se vašim potřebám. To ocení zejména ti, kteří bydlí v malých prostorech a budou je moci využít na maximu. Čím dál více se budeme setkávat s interiéry, kde vládne harmonie a klid, a ubude dekorativních předmětů,“ doplňuje Anke Glut.

Pruhy a proužky

Rok 2024 bude ve znamení pruhů různých velikostí a barev. Uvidíme je na nábytku, na stěnách nebo v doplňcích. „Pruhy jsou výchozím bodem pro mnoho stylů. Lze je zakomponovat například do venkovského stylu, romantického stylu nebo retro bydlení,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: