Inspirace pro váš domov. Vánoce v elegantním nordickém stylu

Inspirace pro váš domov. Vánoce v elegantním nordickém stylu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Nemáte letos náladu na opulentní a křiklavou výzdobu, která sází mnohdy na okatý wow efekt? Dopřejte si letos Vánoce ve skandinávském stylu. Dekorování svátečního interiéru ve stylu nordic je překvapivě snadné a neméně efektní. Na to, jak dodat minimalistickému pojetí sváteční výzdoby ze severu nádech vřelosti a hřejivosti, jsme se zeptali interiérové designérky Anke Glut.

„Uvolněte se a dopřejte si svobodný výběr. Každý je jiný a snaha vtěsnat se za každou cenu do nějaké společenské škatulky, i kdyby mělo jít jen o vkus na vánoční výzdobu, se vám jen vymstí. Pro někoho jsou tradice nade vše a Vánoce pojímá jako neměnný rituál včetně výzdoby, barvy a svátečního stylu. Pokud to tak necítíte, nemusí to tak být. Otevřete se nové inspiraci, zapomeňte na stereotyp a vyzdobte si domov podle svého, pokud cítíte, že je tento přístup pro vás to pravé ořechové,“ radí interiérová designérka Anke Glut. Někdy je těžké vyjet ze zajetých kolejí a zbavit se utkvělých představ, že Vánoce jsou jen barevné baňky, světélkující řetězy, pozlátko, andělíčci, zvonečky a spousta lesku a třpytu. Vězte, že i netradiční tvary, kombinace a neotřelé barvy vás dovedou překvapit.

Vánoce v elegantním stylu, kde hraje prim šedá

Pokud vaše srdce prahne po umírněné eleganci, střídmých tvarech a čistých liniích, zkuste se na svátky připravit v nordic stylu. „Existuje jen jedno správné pojetí Vánoc a to je to, které vyzdvihuje teplo a útulno rodinného krbu, pohodlí a bezpečí domova a čas, který rodina tráví pohromadě. Zbytek je vedlejší. Nevyčítejte si proto, vás tradiční styl výzdoby neoslovuje. Navodit hřejivý pocit domova zvládnete i s minimalistickými bytovými doplňky v severském stylu. Pokud milujete šedou, nevzdávejte se jí ani o svátcích. Je to neutrální barva a má tu moc v interiéru skvěle podtrhnout výraznější odstíny, které máme s Vánoci spojené,“ říká Anke Glut.

Dřevěné elementy dodají vřelost

Pokud nechcete, aby skandinávská vánoční výzdoba působila studeně a neosobně, zaměřte se na ten nejvděčnější designérský materiál – a tím je dřevo. Vánoční ozdoby, svícny, lucerny a další dekorace ze dřeva jsou tím pravým spojencem, pokud jde o osobitost, vřelost a spojení s přírodou. Skvěle se vyjímají v kombinaci s bílou či šedou kožešinkou či vlněnými plédy. Umějí vyvolávat pocit pohodlí a klidu, který je o svátcích tolik žádoucí. K severské atmosféře neodmyslitelně patří také jehličí a šišky – poohlédněte se po jedlovém chvojí a větvičce s šiškami u prodejců vánočních stromků, mívají na výběr různé druhy jehličnanů. Příjemnou atmosféru ještě umocní mihotavé světlo plápolajících svíček. A když si pořídíte svíčku s vůní perníku, jablka se skořicí či lesa, dáte vašemu domovu nový, komplexní rozměr a sváteční atmosféru budete vnímat všemi smysly.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: