Imunitu je třeba posilovat již nyní, vyhnete se tak řadě nemocí

Imunitu je třeba posilovat již nyní, vyhnete se tak řadě nemocí

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Počasí je ještě možná přející a vyzývá k poslednímu chytání slunečních paprsků, myslet je ale již nutné na nadcházející podzimní období a s ním spojené nemoci. Mezi ty patří zejména chřipka a nachlazení, které každoročně skolí nejednoho zdravého jedince. Z toho důvodu je vhodné začít posilovat imunitu již nyní. Jak na to?

Začněte stravou

Přestože není pochyb o tom, že nejrůznější léky či doplňky stravy sehrávají v posílení imunity velmi důležitou roli, začít je třeba zejména od stravy. Základem imunitního systému jsou totiž správně fungující střeva. Těm škodíme zejména, když jíme příliš mnoho jednoduchých cukrů, tuku a když v jídelníčku chybí vláknina. Vyhnout se je tak vhodné již hotovým polotovarům, cukrovinkám a příliš tučnému masu. Do jídelníčku je naopak vhodné zařadit dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, drůbežího masa a především ryb. Ty bychom měli konzumovat alespoň dvakrát týdně, případně se doporučuje pravidelně užívat doplňky stravy obsahující Omega-3 mastné kyseliny. Zvýšit je také dobré příjem vitaminu C, které kromě citrusů obsahují například i jahody, rybíz, jablka nebo brambory.

Přiměřený pohyb je na místě

V posilování imunitního systému je důležitý i přiměřený a pravidelný pohyb. Sport provozujte alespoň dvakrát týdně, na program dne zařaďte i pravidelné procházky. Aktivní pohyb bezesporu patří mezi základy zdravého životního stylu a pomáhá udržovat tělo v kondici.

Léky pro posílení imunity

Již nyní je vhodné začít pravidelně užívat enzymový lék Wobenzym. Ten obsahuje přesně stanovené množství enzymů, které mají na činnost imunitního systému pozitivní vliv. Některé enzymy totiž v našem těle modulují a řídí správné fungování imunity. Dokáží ji nastartovat a zvýšit její obranyschopnost a ve správný okamžik dovedou zase její aktivitu utlumit, čímž udržují imunitní systém ve zdravé rovnováze. Účinnost Wobenzymu byla prokázána v řadě studií jak v České republice, tak v zahraničí a odborníky je doporučováno tento volně prodejný lék užívat nejen v průběhu nemoci, ale zejména jako prevenci. Posílení imunity je totiž dlouhodobý proces a tomu odpovídá i způsob podpůrné terapie.

Síla otužování

Otužování umožňuje lépe se přizpůsobit teplotním výkyvům okolí a prospívá všem bez ohledu na věk. Otužovat se lze vzduchem, vodou a slunce, přičemž otužování vodou je bezesporu nejúčinnější. Začátečníkům je nejprve doporučování omývaní žínkou a poté, co si tělo zvykne, lze přistoupit k polévání nebo sprchování.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: