I v malém bytě lze vykouzlit zázraky, jak na to?

I v malém bytě lze vykouzlit zázraky, jak na to?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Malé obytné prostory jsou v naší mysli často spojené s nepohodlím a nemožností pořídit si takové vybavení, jaké bychom chtěli. I s menšími interiéry však lze pracovat v náš prospěch. Jen je třeba vědět jak na to.

Jak prostory vymalovat

Odstín malby, jaký v interiéru zvolíte, je důležitější, než by se zdálo. Může místnost opticky zvětšit, prosvětlit, provzdušnit a při nešťastném výběru naopak i celkový dojem zkazit. Zapomeňte na plošné syté a tmavší barvy a vybírejte světlé či pastelové odstíny. Pokud přece jen budete trvat na tmavých odstínech, soustřeďte je jen na jedno místo. Například námořnicky modrý výklenek v místnosti, která je jinak vymalovaná bíle, bude působit živě a rozmanitě. Malé prostory také oživí tradiční bílá v kombinaci s šedou nebo můžete jednu stěnu vymalovat barevně a ostatní světle. Prostor však barevně nepřekombinujte a snažte se jej rozveselit i jinými způsoby.

Výběr dekorace

Co se týče dekorace, i zde platí, že méně je někdy více. Pokud patříte mezi ty, kteří by schraňovali každou krabičku, dózičku, kelímek apod., bydlíte-li v menším bytě, na tuto vlastnost zanevřete. Volte jednoduché dekoraci a spíše než různé keramické a skleněné ozdoby si pořiďte v květinářství květiny, které vám pomohou interiér prosvětlit. Oblíbené jsou například orchideje či fíkus. Do malého bytu nedávejte ani všelijaké záclony, závěsy či huňaté koberce. Prostor bude vypadat opticky větší, zvolíte-li žaluzie a plovoucí podlahu, parkety nebo linoleum. Malý kobereček však můžete umístit například před televizi jako barevný doplněk k sofa.

Jak na úložný prostor

Nedostatek úložného prostoru je v malých interiérech asi největší problém. Zimní oblečení, peřiny, nářadí a další věci, které každý den nepotřebujete, je potřeba někam uskladnit, aniž by to omezovalo již tak malý prostor. Efektivní je vybudovat úložný prostor ve vstupní chodbě a v prostorech nad vchodovými dveřmi do místnosti. Je k tomu však zapotřebí trochu zručnosti a tak, pokud si na to nevěříte, svěřte tuto práci někomu, kdo svým umem nezpůsobí propad celého stropu. Využít lze taktéž prostor pod postelí. Na to myslete, když si ji budete pořizovat a vybírejte takovou, která nemá vyplněné dno. Pokud se bojíte, že skladiště pod postelí bude vypadat nevhodně, na webu paketo.cz si například můžete nechat vyrobit úložné krabice přesně podle vašich přání. Dle vašeho návrhu se řídí jak rozměry, tak design a tvorba je možná již od jednoho kusu. Krabice navíc nepropustí prach ani jiné nečistoty a skladované věci budou chráněné a nebudou překážet. Menší úložné krabice mohou sloužit i jako noční stolek či taburet. Nebojte se je umístit ani do koupelny, kde v nich můžete uskladnit kosmetické potřeby místo, abyste je měli vysázené všude okolo.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: