Hubnutí do plavek: Co dělat a nedělat?

Hubnutí do plavek: Co dělat a nedělat?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dovolenková sezona se blíží a výlohy obchodů jsou plné letních outfitů, plážových doplňků a plavek. Pokud však aktuálně nejste se svou postavou spokojeni, možná na nákup výbavy na dovolenou nemáte ani pomyšlení. Přitom ještě není pozdě nějaké to kilo shodit a postavu zpevnit. Čeho byste se ale měli vyvarovat?

Drastické diety

O hladovění a drastických dietách toho již bylo napsáno a řečeno hodně a v dnešní době již většina lidí ví, že tudy cesta nevede. Přesto si jedno nebo druhé stále hledá cestu, a to především k těm, kteří chtějí rychlé a bezbolestné výsledky. Bezbolestné jsou však tyto diety málokdy a výsledek je v drtivém procentu případů jen dočasný. Mnoho diet je dlouhodobě neudržitelných, a ani je nelze skloubit se zdravým životním stylem nebo nějakou pravidelnou fyzickou aktivitu. Vyhněte se tak dietám, které vsází na extrémně nízký příjem energie, a místo toho dejte přednost nutričně bohatému jídelníčku, který obsahuje správný a efektivní poměr všech hlavních makroživin. Jídelníček založený na zvýšeném příjmu bílkovin a naopak sníženém příjmu sacharidů získáte například od české společnosti KetoMix, která kombinuje svá vlastní jídla společně s potravinami odpovídajícím principům low carb diety.

Hlídejte si poměr makroživin

V ideálním stavu, při dlouhodobém dodržování zdravého jídelníčku, je poměr makroživin následující. 20 – 30 % tvoří bílkoviny, 35 – 45 % sacharidy a 30 – 35 % tuky. Kdo se však kdy zajímal o hubnutí, ví, že v redukci je velmi prospěšné zvýšit příjem bílkovin a naopak snížit příjem sacharidů. Ostatně s tím pracuje i zmiňovaný KetoMix. Při striktním omezení sacharidů tělo přejde na náhradní zdroj paliva, a tím jsou ketonové látky. Ty si tělo tvoří z vlastních tukových zásoby, proto dochází k jejich odbourávání. Tuto dietu ovšem nelze držet věčně a po jejím konci je vhodné příjem sacharidů postupně navyšovat, až se vrátíte k dříve zmíněným poměrům makroživin. Při redukci si dejte pozor na skryté sacharidové strašáky, mezi které patří ovoce nebo i alkohol. Ten byste, chcete-li opravdu vidět výsledky, měli na nějakou dobu úplně vynechat.

Izolované cvičení

Před plavkovou sezonou jsou lidé často nespokojeni jen s určitými partiemi, nejčastěji s bříškem nebo stehny a pozadím. Snaží se proto zaměřit na tyto partie a místo toho, aby posilovali celé tělo, praktikují tzv. izolovaný trénink. Ten je však, pokud není součástí komplexního tréninkového programu, neefektivní. Pokud při hubnutí chcete zapojit i fyzickou aktivitu, soustřeďte se na silový trénink celého těla, který doplníte vhodným kardio cvičením.

Nekoukejte jen na váhu

Při hubnutí si spoustu lidí dává pomyslný cíl na váze a následně sleduje, jak jdou kila dolů. Pokud se ale snažíte shodit jen pár kilogramů, a zapojíte i cvičení, je pravděpodobné, že se čísla zase tolik hýbat nebudou. Tuky totiž možná půjdou dolů, ale zároveň budete nabírat i svaly. Ženám zároveň váha v průběhu měsíce kolísá v závislosti na tom, v jaké fázi cyklu akorát jsou. Denní vážení tak může být demotivující. Chcete-li opravdu vidět výsledky, vezměte si k ruce krejčovský metr a místo vážení se raději měřte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: