Hřejivý interiér vám pomůže vybudovat dřevo a dřevěné prvky

Hřejivý interiér vám pomůže vybudovat dřevo a dřevěné prvky

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Bydlíte v bytě ve velkém městě a máte v takovém prostředí všechno, jen ne klid a kontakt s přírodou? Vneste do vašeho interiéru rustikální prvky a dodejte mu dřeva a dřevěných prvků hřejivost a útulnost. Podle designérky Anke Glut masivní dřevo a trámoví do moderních příbytků patří a nebývale si s ním rozumí. Jak s nimi u vás doma pracovat tak, abyste mohli začít dýchat čistě a volně?

Bydlení ve venkovském či rustikálním stylu se vyznačuje útulností, hřejivostí a přírodní atmosférou. Takové bydlení umí nejen zlepšit náladu, ale funguje jako učiněné antidepresivum pro lidi, kteří většinu svého života tráví v ruchu velkoměsta. „Neznamená to nutně, že byste měli nechat rodné město za zády a přestěhovat se do chaty nebo na farmu. Prvky dřevěného masivu si můžete dopřát v detailech, jako jsou police, barový pult u kuchyňské sestavy anebo solitérní nábytek v podobě postele, lavice, nočního stolku nebo jídelního stolu,“ radí Anke Glut, bytová designérka původem z Německa, která svůj soukromý i profesní život spojila s Českem.

S dílčími prvky se vám bude v interiéru lépe pracovat. I když jsou v současné době moderní a strohé interiéry zařízené v čistotě a minimalismu trendy, ani designéry už nebaví mít vše uhlazené a perfektně zarovnané. „Hrubé dřevo v našich domovech symbolizuje kus přírody včetně její nedokonalé formy. To proto, že dřevo je ponecháno se všemi prasklinami, suky a dalšími kazy, které vznikly působením času. To správné kouzlo dodávají designu i původní otvory a hřebíky či skoby,“ říká Anke Glut.

Výhody masivního dřeva

Masivní dřevo je materiál prověřený generacemi, který se velmi hodí k výrobě různých druhů nábytku. K jeho hlavním přednostem patří zdravotní nezávadnost, bytelnost a dlouhá životnost. Přírodní dřevo, které je povrchově ošetřené pouze oleji nebo vosky, může „dýchat“ volně do prostoru a pozitivně tak ovlivňovat klima v místnosti. „Solitérní kusy nábytku ze starých trámů dodávají prostoru i na útulnosti a neopakovatelnosti, neboť každý kus masivního nábytku je díky nezaměnitelné struktuře originál s vlastním příběhem, který navíc neustále pracuje a mění podobu,“ doplňuje Glut. Masivní dřevo má totiž prokázaný pozitivní vliv také na lidskou psychiku.

Méně je více

Zarytí odpůrci rustikálních prvků často chápou tento styl černobíle a mají pocit, že v tomto duchu musí být vyveden každý detail místnosti. Stačí přitom zakomponovat jeden dva venkovské prvky, které krásně doplní moderní či industriálně laděný domov, a výsledný dojem je hned jinde. „Pokud si nechcete pořizovat velké kusy nábytku z masivu, pořiďte si třeba starou kredenc, noční stolek, lavici či komodu. Skvěle poslouží také dekorace a bytové textilie, například sada proutěných košů, zrcadlo s dřevěným rámem nebo textilie s hrubší vazbou v přírodních tónech. Hodí se také vzory květin a pruhů,“ dodává Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: