Homeopatika v boji proti fyzickým obtížím. Ne každá bolest si hned žádá analgetika

Homeopatika v boji proti fyzickým obtížím. Ne každá bolest si hned žádá analgetika

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Spousta lidí bojuje s nějakou fyzickou bolestí, ať už akutní, tedy přechodnou, nebo s potížemi chronickými, které mohou trvat i roky. Většina z nás sáhne po lécích tišících bolest, aniž by se nad příčinou bolesti více zamyslela. Je to osvědčený a rychlý způsob, jak se zbavit urputné bolesti. Ovšem je třeba mít na paměti, že dlouhodobé či nadměrné užívání analgetik je neúměrnou zátěží na lidský organismus a je spojeno s určitými riziky. Kdy se vyplatí zvolit šetrnější metodu?

Sáhnout po vyzkoušených lécích proti bolesti je snadné řešení. Ty od bolesti sice zaručeně pomohou a efekt se dostaví ihned, ale z dlouhodobého hlediska zatěžují organismus a mohou mít řadu vedlejších účinků. Jaké existují další způsoby?

Berte bolest jako varovný signál

Pokud se ozve náhlá a nečekaná bolest, zajděte nejprve k lékaři na konzultaci obtíží, než ji začnete tišit po domácku naordinovanou léčbou volně prodejných analgetik. Fyzická bolest představuje varovný signál, kterým se nás organismus snaží upozornit na to, že něco není v pořádku. Může jít například o probíhající a zatím nerozpoznané onemocnění, jež je třeba léčit.

Příchod zimy a chladného počasí

Léto a teplé, slunečné počasí je pro letošek v nenávratnu. Žezla se definitivně chopil podzim a s ním nízké teploty, sychravo, vítr a plíživý chlad. Příchod chladných měsíců s sebou často přináší i častější zdravotní problémy. Nejen v podobě viróz, podzimního splínu a negativního duševního rozpoložení, ale také nás oproti jaru a létu trápí i různé fyzické potíže. Jeden z problémů, s nímž se v tomto období potkáváme nejčastěji, jsou bolesti kloubů. Chladné počasí obecně zhoršuje příznaky dny, stejně jako revmatických chorob. To samé platí pro bolesti kloubů a kostí po úrazech, zlomeninách a pooperačních stavech. V zimě bývají také svaly a klouby zatěžovány při provozování zimních sportů. Ať už vás svaly či klouby bolí z jakéhokoli důvodu, není nutné hned zobat analgetika.

Zvláště při lehkých a středně závažných poraněních pohybového aparátu se pro zmírnění bolesti osvědčily léčivé homeopatické přípravky na rostlinné bázi. Pro všechny, kteří upřednostňují přírodní léčbu, je ideální řešení mast Traumeel. Obsahuje dvanáct druhů léčivých bylin a dva druhy přírodních minerálních solí. Je možné ji aplikovat při traumatických stavech všeho druhu, a to jak po úraze, tak při rehabilitaci. Funguje dobře i na podlitiny a posttraumatické otoky.

Kdy sáhnout do lékárničky pro léky proti bolesti

Jsou případy, kdy se příliš nevyplácí otálet s návštěvou lékaře a kdy je nasazení standardní léčby nutné. Vyhledejte lékaře v případě, že opakované, pravidelné podávání homeopatik nevede k vymizení nebo zmírnění akutních potíží do dvou týdnů. Rizikové jsou také stavy, kdy se do rány dostane infekce, máte krev ve stolici nebo zvracíte.

Výhody homeopatie

Mezi přední výhody přírodních léčivých přípravků patří, že nikdy nevyvolávají vedlejší ani nežádoucí účinky. Jsou vhodné pro pacienty, kteří se léčí na různé druhy alergií nebo kteří nesnášejí standardní léky. Homeopatika neobsahují žádné složité chemické látky, lehce se vylučují a léky jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin. Díky přírodnímu složení šetří náš žaludek, dvanácterník, játra a další orgány, které musí chemické léky metabolizovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: