Hojení po úrazech: Jak co nejvíce zkrátit dobu léčby?

Hojení po úrazech: Jak co nejvíce zkrátit dobu léčby?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Nejrůznější úrazy a drobná poranění doprovázejí život každého z nás. Dlouhá rekonvalescence ovšem může značně znepříjemnit hlavně pracovní možnosti. Lze nějak ovlivnit a zkrátit dobu léčby?

Poúrazový jídelníček a životospráva

Po úrazech je důležité dbát na složení jídelníčku. V době po úrazu může totiž energetická potřeba organismu vzrůst až o 50 % oproti normálnímu stavu, a tak je stěžejní dopřát tělu dostatek všech potřebných makro a mikroživin. Pokud například hrozí nebezpečí ztráty svalové hmoty z důvodu omezeného pohybu, doporučuje se zvýšit příjem bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Dobré je proto zvýšit konzumaci ořechů, semínek, mořských ryb, libového masa, avokáda a vajec. Při zotavování hraje taktéž důležitou roli vitamin C a vitamin D. Vitamin C lze přirozeně získat ze zeleniny a ovoce, přičemž nejjednodušší cestou, jak získat vitamin D, je sluneční záření. Při rekonvalescenci je vhodné zdržet se pití alkoholu, který hojení ran zpomaluje a může přispívat k rychlejší ztrátě svalové hmoty.

Systémová enzymoterapie

V urychlení regenerace organismu hrají důležitou roli i léky systémové enzymoterapie. Ty zlepšují prokrvení svalů a využití kyslíku ve tkáních a usnadňují odbourávání nežádoucích metabolitů. Při preventivním podání se navíc snižuje závažnost případných poškození a zlepšuje se následné hojení. Účinnost léků systémové enzymoterapie byla ověřena v desítkách klinických studií, přičemž řada z nich se týkala onemocnění a zdravotních problémů nepřímo souvisejících se sportováním.  Tyto studie mj. ukázaly i to, že užívání těchto léků po úrazech zkrátilo pracovní neschopnost až o 61 %.

Co jsou enzymy

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které v buňkách lidského těla vznikají z aminokyselin, které organismus získává trávením bílkovin obsažených v potravě. Enzymy urychlují a řídí všechny biochemické procesy v organismu. Bez nich by chemické reakce v lidském těle trvaly stovky let, bez enzymů bychom nebyli ani my.

Wobenzym

A právě unikátní směs enzymů obsahuje lék systémové enzymoterapie, Wobenzym. Účinnost obsažených enzymů je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a padesátiletou léčebnou praxí. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství má ve Wobenzymu svůj význam, přičemž obzvláště důležitý je živočišný enzym trypsin, který má výrazně protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. Wobenzym je volně dostupný lék a v prodeji jsou balení 40, 200 či 800 tablet. Lze jej také užívat i s jinými léky, jelikož zatím nebyly zjištěny lékové interakce s jinými léčivými přípravky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: