Garantovaný nájem: Co o této službě potřebujete vědět?

Garantovaný nájem: Co o této službě potřebujete vědět?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Garantovaný nájem je v České republice poměrně novou službou, která se začala rozvíjet až v rámci profesionální správy nemovitostí. Nabízí ji jen pár společností, pronajímatelům přitom dovede ušetřit spoustu nervů, času a především peněz. Její principy a fungování vysvětlil David Novotný z realitní společnosti Bohemian Estates.

Jistota

Společnost Bohemian Estates nabízí profesionální správu pronájmu prakticky od svého vzniku v roce 2006. Nyní spravuje přes 1200 nemovitostí v celkové hodnotě 7 miliard korun, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Novým klientům slibuje nejen plnou administrativní podporu, ale i vyšší výdělky. „Na nájmech klientům dovedeme ročně vydělat až o 20 tisíc korun více, v průměru je to kolem 13 tisíc. Záleží na samotné nemovitosti a na tom, jakou variantu profesionální správy si majitel nemovitosti vybere. Nabízíme dvě varianty, a to VÝNOS nebo JISTOTA. V obou případech se staráme o správu nemovitosti včetně všech přidružených služeb, ve variantě JISTOTA však garantujeme i 100 % nájmu a předání bytu v původním stavu,“ vysvětluje Novotný z Bohemian Estates.

A právě zmiňovaná garance je podle Novotného pro pronajímatele největší výhodou. Nájemníci neplatiči jsou totiž nejvíce palčivým problémem pronajímání jako takového. „Samozřejmě existují způsoby, jak minimalizovat riziko toho, že narazíte na nájemníka neplatiče. Můžete si ho různými způsoby prověřit, můžete se doptat na zaměstnání nebo reference. Když ale dojde na lámání chleba a nájemník přestane platit, čeká vás několikaměsíční byrokratické kolečko, během kterého peníze z nájmu prostě neuvidíte. A není jisté, jestli je dostanete zpětně. Mnoho pronajímatelů je zároveň shovívavých a na nájemníka první měsíce třeba vůbec netlačí nebo ho neurgují, to je chyba. Celý proces se tím totiž prodlouží,“ komentuje David Novotný díru v zákonech, které jsou v dnešní době stále více na straně nájemníků.

Nájemní a podnájemní smlouva

Pokud však dáte nemovitost do rukou profesionálních správců, jakékoli případné problémy s neplacením se vás vůbec nebudou týkat. „Celé to funguje tak, že s majitelem nemovitosti podepíšeme my jako společnost nájemní smlouvu. Byt pak pronajímáme my na základě podnájemní smlouvy. My vybíráme nájemné, my komunikujeme s nájemníky i s SVJ, my řešíme přepis energií, opravy a pravidelnou údržbu. A pokud náš klient zvolit variantu JISTOTA, každý měsíc mu pošleme sjednané nájemné ponížené o domluvenou provizi bez ohledu na to, jestli jsme nájemné inkasovali nebo ne. Klient je samozřejmě informován o tom, v jakém stavu byt je, nebo pokud dojde ke změně nájemníka. Výše provize je v tomto případě 15 %,“ říká Novotný.

Garance stavu nemovitosti

Společnost garantuje i předání nemovitosti v původním stavu. To znamená, že po ukončení nájemní smlouvy se společností je byt navrácen v tom stavu, v jakém byl při podpisu původní smlouvy. Klient se nemusí strachovat o to, jestli bude byt potřeba vymalovat nebo jestli v něm během pronájmu došlo k nějakým škodám. „Podotýkám, že veškeré škody nahradíme a majitel nemovitosti nemusí řešit, co a jak a kde. Co slíbíme, to dodržíme. Tato služba je tak vhodná pro všechny, kteří nechtějí s pronájmem mít žádné starosti nebo třeba bydlí na druhém konci republiky a nemají čas a energii se o nemovitost starat,“ uzavírá David Novotný za Bohemian Estates.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: