Fusion styl v bydlení vám dodá tvůrčí svobodu, jak na něj?

Fusion styl v bydlení vám dodá tvůrčí svobodu, jak na něj?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Fusion styl v interiéru je především o kreativitě a individualitě a může vyhovovat všem, kteří nemají jen jednu preferenci, ale líbí se jim různé kultury nebo historická období. Fusion ostatně znamená spojení nebo sloučení. Tento styl nemá žádné jasně definované hranice nebo zákony a je založen na vkusu a myšlení jednotlivce. Nabízí tak velkou tvůrčí svobodu. Jak ho zakomponovat do interiéru?

Položte si otázku, co se vám líbí

Než začnete interiér měnit do Fusion Design stylu, položte si otázku, co se vám vlastně líbí. Které styly vás oslovují nejvíce? Které barvy preferujete? Vyberte si to, co je vám nejblíže, a zkoumejte charakteristické prvky jednotlivých stylů. „I když je Fusion Design velmi svobodný, je dobré identifikovat klíčové prvky. Může se jednat o barvy, vzory, textury nebo specifické dekorace. Vybrané elementy poté představují jeden hlavní koncept. Stanovte si v interiéru téma a toho se držte. Pokud byste totiž nahodile navezli vše možné, co se vám líbí, výsledek bude katastrofální a interiér bude působit jako skládka. U Fusion stylu je důležité, aby vybrané prvky, ač jsou rozdílné, byly v souladu,“ vysvětluje interiérová designérka Anke Glut.

Jak na to v praxi? Dejme tomu, že se vám líbí skandinávský styl bydlení a zároveň vintage styl. A přestože se oba styly zdají být rozdílné, mají mnoho společného. „Jedním ze společných prvků těchto dvou stylů je dřevo jako hlavní materiál. Skandinávský styl obvykle zdůrazňuje přírodní dřevo a jeho svěží vzhled. Vintage nábytek je obvykle tmavší, má patinu a vybrané kusy nábytku jsou inspirovány historií. Zkombinujte dřevěný nábytek v interiéru z obou stylů, přičemž jeden by měl převládat. Vhodně zvolenými kousky nábytku vytvoříte poutavý kontrast,“ říká Anke Glut.

Dalším společným prvkem jsou textilie. Skandinávský styl často zahrnuje jemné textilie přírodních odstínů. Ty mohou v interiéru být v podobě závěsů a přehozů. Vintage prvek pak zakomponujete přidáním ozdobných polštářů z materiálů, jako je samet, tvíd, manšestr nebo kůže. Skvěle se také bude vyjímat koberec ve vintage stylu, který v kontrastu s neutrálními skandinávskými odstíny vykouzlí zajímavý, přesto harmonický celek.

Praktičnost nade vše

I když popustíte uzdu fantazii, stále myslete na praktičnost vybavení. „Interiér nemůže být jen vizuálně atraktivní. Musí být i funkční a vybrané dekorace nebo kusy nábytku mají hrát svou úlohu. To platí hlavně u menších interiérů, kde je potřeba klást důraz na dostatek úložného prostoru,“ dodává Glut.

Jak to nepřehnat?

Fusion styl se může lehce vymknout z rukou a víc než kdykoli jindy platí, že byste měli plánovat a rozmýšlet. Vizualizujte si rozestavení nábytku a určete si barevnou paletu. „Fusion styl je sice o kombinaci, přesto je důležité zůstat uvážlivý. Nepřehánějte to s příliš mnoha různými prvky a zkuste udržet jednotný a harmonický vzhled. Používejte neutrální barvy v pozadí, které umožní ostatním prvkům vyniknout. Ideálně si vyberte jedno společné téma, které propojí vše ostatní. Téma může představovat barvu, vzor nebo motiv. Víte-li, že kombinování různých prvků není vaše silná stránka, přizvěte si na pomoc interiérového designéra, který povede vaši ruku a pomůže vám vytvořit interiér podle vašich představ,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: