Food festivaly v létě lákají tisíce návštěvníků, jeden z nich se odehraje i v Českém ráji

Food festivaly v létě lákají tisíce návštěvníků, jeden z nich se odehraje i v Českém ráji

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dobré jídlo utužuje lidské vztahy již od nepaměti. Teprve před několika lety však čeští gurmáni objevili kouzlo street food festivalů. Ty již několikátou sezónu zpříjemňují víkendové kratochvíle tisícům z nás. A přestože by se zdálo, že centrem dění je výhradně Praha, opak je pravdou.

Pod rouškou středověku

Zámecký resort Dětenice a jeho eleganci skloubenou s neúprosným a syrovým středověkem zná asi každý. Málokdo však ví, že se zde pravidelně odehrávají společenské akce namířené na širou veřejnost. Jedna z nich je Středověký food festival, který láká návštěvníky nejen na kvalitní staročeskou kuchyni, ale také na atmosféru doby cara Klacka.  „První letošní Středověký food festival se koná 25. června. Další jsou poté 23. července a 13. srpna. Pokrmy připravujeme samozřejmě tematicky, jsou inspirované Franckou říší a barbarským severem. Návštěvníci budou moci ochutnat chobotnice, ústřice, krevety, ale i kuřecí hnátky, uzeného kapra nebo jehněčí klobásky. Nebude chybět ani celé opékané čuně. Vstup je samozřejmě zdarma.“, láká příznivce kvalitní gastronomie marketingová ředitelka dětenického resortu Aneta Ondráčková.

Výběr místa pro Středověký food festival není náhodný. Právě v Dětenicích totiž vznikla první Středověká krčma svého druhu na světě. Ti, kteří ji již někdy navštívili, si pravděpodobně dokáží představit, co je na tomto festivalu čeká. Pro ty, kteří v Dětenicích budou poprvé, máme malé varování. Lidé konzervativní nechť nechají svá pravidla doma, kultivované vyjadřování zde totiž občas pokulhává. Nenechte se ale mýlit, vše je součástí nezapomenutelného zážitku, který chtějí provozovatelé resortu zákazníkům dopřát. Z obsluhy se tak během chvíle stávají herci a vězte, že celé divadlo je někdy tak reálné, až je lehké zapomenout, v které že době se to vlastně nacházíte. Není výjimkou, že ženy jsou nazvány ochechulemi a starými čarodějnicemi a muži zas vyzývání, ať místo peněz raději panenku svou na místě nechají.

Chybět nebude ani oblíbené rytířské klání, poběhlice, tanečnice a středověká kapela. Proudem poteče i domácí dětenické pivo, zvažte tedy možnost přenocovat v místním Středověkém hotelu. Pokud se rozhodnete veselí takto prodloužit na celý víkend, pamatujte, že se nacházíte v překrásné oblasti Českého ráje a podlehněte turistickým choutkám. Jen pár kilometrů od Dětenic se nachází například zřícenina hradu Trosky, která je obklopena dech beroucí přírodou.

Nestihnete-li červnový termín festivalu, nezoufejte. Jak již bylo zmíněno, během léta se budou konat ještě další dva.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: