Jak na dovolené pečovat o vlasy? Základem je hydratace!

Jak na dovolené pečovat o vlasy? Základem je hydratace!

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Máte-li letošní letní dovolenou teprve před sebou, zahajte speciální péči o vlasy ještě teď. Čas a energii, který jim věnujete nyní, oceníte zejména po návratu domů, kdy se boj se suchými a polámanými konečky zdá být často marný.

Slunce a moře, nejhorší kombinace

Přestože nekonečné ráchání v moři a vystavování se slunečním paprskům na dovolené je většinou to, po čem toužíte a to, co vědomě vyhledáváte, pro vaše vlasy je to smrtelná kombinace. Není to totiž jen slaná voda při koupání, ale také slaný vzduch na pláži, co působí na vlasy neblaze. A v kombinaci s UV zářením se jedná o velkou zátěž i pro vlasovou pokožku. Ta je po pár dnech vysušená, podrážděná a mohou se tvořit lupy. Vlasové vlákno je zase extrémně poničené a další zásahy působí katastrofálně. V létě je proto žádoucí vynechat další zásahy do pokožky hlavy a vlasů samotných. Tabu by mělo být fénování, žehlení a používání kulmy. Před samotnou dovolenou také zapomeňte na chemické barvení či jej omezte pouze na odrosty, nikoli na konečky a střed vlasů. Délky totiž nemá smysl barvit, barva se působením soli a slunce stejně změní a vyšisuje.

Hydratace

Jako potřebuje v létě hydratovat váš organismus, vlasy jsou na tom obdobně. Před samotnou dovolenou jim dopřejte vyživující kúry, séra a nevyhýbejte se ani domácím maskám na vlasy. Blahodárně působí například kombinace medu, kokosového oleje a vajec. Místo kokosového oleje můžete použít i olej olivový, který se podstatně lépe vymývá a vlasy tolik nemastí. Také můžete rozmixovat banán či avokádo a v oblibě jsou také masky z bílého jogurtu. Vlasy jsou po něm hebké, vyživené a poddajné.

Základem je ale kvalitní hydratační vlasová kosmetika. „Zákaznicím na regeneraci a výživu doporučuji například řadu Double Effect vlasové kosmetiky Nouvelle. Ta obsahuje keratin a výtažek z chmele otáčivého. Novinkou je poté Nouvelle Diamond Drop – sérum obsahující olej z Čajovníku čínského, který dodává vlasům jemnost a chrání je před vnějšími vlivy.  Navíc zabraňuje třepení konečků a regeneruje suché a polámané vlasy. Sérum se neoplachuje,“ říká vlasová expertka Renáta Gaucká.

Jak na vlasy během dovolené

Pomineme-li prevenci před dovolenou, během ní zkuste vlasy co nejméně zatěžovat nežádoucími vlivy. Po každé koupeli v moři či v bazénu je propláchněte obyčejnou vodou a chraňte je před přímým sluncem kloboukem či jinou pokrývkou hlavy. Vynechejte i nejrůznější stylingové přípravky, které mohou vlasy zbytečně zatěžovat. Do kufru místo nich přibalte vyživující masku, a tu používejte alespoň dvakrát týdně na délky vlasů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: