Dovolená se kvapem blíží, využijte last minute slev!

Dovolená se kvapem blíží, využijte last minute slev!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letošní dovolená pomalu klepe na dveře a je na čase začít se poohlížet po nabídkách cestovních kanceláří. Ty jako každý rok nabízí nemalé last minute slevy. Jak se v nich zorientovat a přitom nenaletět?

Proč vlastně last minute?

Logika last minute slev je zcela jasná. Cestovní kanceláře se tímto způsobem snaží doprodat volná místa v jednotlivých turnusech. Jak je navíc známo, lidé na slevy slyší a 20 % z celkové ceny často udělá slušnou sumu. Daleko větší jsou ovšem slevy super last moment, hot call či buy and fly, které cestovní kanceláře nabízejí přímo na letišti. I několik tisíc korun tak lze ušetřit, pokud si sbalíte kufry, vyrazíte na letišti a až tam se porozhlédnete. Tento způsob cestování je však pro dobrodruhy a představu o nadcházející dovolené nelze mít ucelenou a jasnou.

Při nákupu last minute slev se však lze i poměrně snadno napálit. Jaké jsou nejčastější chytáky cestovních kanceláří, na které je třeba si dát pozor?

Konečná cena zájezdu

Cena je při koupi last minute zájezdu logicky klíčovým aspektem. Ale před tím, než na internetu koupíte zájezd, jehož cena se vám zdá až neskutečná, ověřte si, že jsou v ceně započteny všechny stěžejní náklady jako cesta tam a zpět, stravování, pojištění apod.

Poloha hotelu

Polohu hotelu si pečlivě ověřte přímo na webových stránkách, kde ostatní turisté sdílejí své zkušenosti. Na recenze jsou nejbohatší stránky Booking.com a TripAdvisor.com. Tam se dočtete, jak je na tom hotel s polohou doopravdy. Zároveň zde ostatní cestovatelé mohou sdílet i své fotografie, a tak uvidíte více než pouhé ilustrativní obrázky, ze kterých je mnohdy těžké udělat si o hotelu představu.

Typ pokoje

Pozor věnujte i tomu, jaký typ pokoje vlastně rezervujete. Zda se jedná o dvoulůžkový pokoj s oddělenými postelemi nebo s jednou velkou matrací. Často si u dvoulůžkových pokojů můžete vybrat preference, zde však nelze spoléhat na to, že těmto preferencím bude vyhověno. Lépe uděláte, když hotel napřímo kontaktujete a o svých požadavcích je informujete. Většinou tak zdarma dosáhnete pokoje hezčího a podle vašich představ. Ne zcela košer, zato efektivní praktikou je poté hotel informovat o tom, že se jedná například o dárek k výročí nebo líbánky. Tím si zaručíte, že nedostanete přístěnek pod schody nebo špeluňku ve sklepě.

Délka zájezdu

Dobře se informujte o reálné délce pobytu. Informace o počtu strávených dní totiž může být zavádějící a může například znamenat přílet před půlnocí a odlet po půlnoci, což by pro vás znamenalo strávení několika dlouhých hodin na recepci hotelu. Raději se tedy orientujte podle počtu nocí.

Doprava

Pečlivě prostudujte, co všechno zahrnuje cenu za dopravu. Důležité je, zda je u letecké dopravy v ceně zahrnut i transfer z letiště na hotel a poté z hotelu na letiště. Dobré je ujasnit si i délku letu, zda se jedná o přímé spojení nebo let s mezipřistáním.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: