Domácí barvení vlasů? Držte se těchto zásad

Domácí barvení vlasů? Držte se těchto zásad

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ideální pochopitelně je, když můžete změnu barvy nebo odstínu svěřit do rukou profesionála. Ne každá z nás však má tuto možnost pravidelně. Někdy chybí čas, jindy peníze. Přípravky na barvení jsou dnes už na takové úrovni, že se do toho můžete hravě vrhnout i vy. Abyste se však vyhnuli základním chybám, dodržujte několik zásad.

Bez nadsázky můžeme tvrdit, že po dokonalých a krásných vlasech touží každá žena, ne všechny ženy ovšem mají stejné finanční a časové možnosti, co se stylingu a péče o ně týče. Kdo se jednou do barvení pustí, musí pečovat o vlasy i nadále. Výrazné odrosty nepůsobí esteticky a dokážou narušit jinak perfektní look. Projděte s námi postupně základními lekcemi domácího barvení, abyste se vyhnuli zdravotním rizikům i frustrujícímu barevnému výsledku.

  1. Test na alergii neberte na lehkou váhu

Na každé etiketě si můžete přečíst varování před možnými alergickými reakcemi. V lehké formě mohou mít podobu menších pupínků, v případě dramatičtější reakce i rozsáhlých otoků a puchýřů. V opravdu krajních situacích může hrozit i zadušení. Test proveďte nejméně 48 hodin před samotným barvením na kousku kůže na zápěstí. Dráždivou chemickou látkou bývá často parafenylendiamin. Pozor, tento test je nutné provést před každou aplikací, nehledě na to, jestli používáte jednu a tu samou barvu. Některé alergie se vyvíjejí dlouhou dobu, nějaký čas může naše tělo danou chemickou látku navenek snášet bez problémů.

  1. Zapomeňte na radikální změny

Výsledný efekt by měl být v první řadě přirozený, z toho důvodu respektujte určité barevné zákonitosti. Například během jedné procedury plynule nezměníte barvu z černočerné na platinovou blond. Vyvarujte se barevných extrémů a nereálných očekávání. Barva by neměla být tmavší ani světlejší více než o dva tóny od stávajícího odstínu. Respektujte také to, jaký jste typ, jestli spíše studený, či teplý. K bledší pleti jsou optimální béžové a popelavé tóny, snědší fototypy zase více vyniknou v karamelových a zlatavých odstínech. Abyste docílili syté, plné barvy, dobře si promyslete množství. Délku po ramena a více jedna tuba nepokryje, raději vezměte dvě.

  1. Barvu nanášejte rovnoměrně

Další důležitou zásadou je kštici před barvením pořádně učesat a zbavit ji zacuchaných míst a nečistot, např. zbytků stylingových přípravků. Kadeřnice doporučují natřít obličejové partie v blízkosti vlasové pokožky mastnějším krémem, abyste se následně nepotýkala se skvrnami, jež půjdou špatně dolů. Nejprve se barví odrosty u hlavy, poté se postupuje do délek. „Barvu je třeba nanášet směrem odzadu, protože barvicí směs lépe chytá u kořínků díky tomu, že jsou v blízkosti kůže vydávající teplo. Stejně tak rychleji chytají sušší konečky, barví se proto až nakonec,“ vysvětluje Monika Plachá, kadeřnická expertka vlasové kosmetiky Nouvelle. Vlasy po aplikaci barvy stočte do drdolu a překryjte folií pro lepší působení.

  1. Nepodceňujte následnou péči

Vlasoví odborníci vždy zdůrazňují, že barvení nekončí v momentě důkladného opláchnutí a osušení vlasů, ale zahrnují i následnou regeneraci a péči. Absolutní minimum představuje použití dobrého kondicionéru. Ještě lépe uděláte, když si pořídíte sadu intenzivně regeneračních produktů určených na chemicky ošetřené vlasy. „Výborně funguje řada na poškozené vlasy Double Effect. Obsahuje proteiny a dodává vlasům potřebný keratin. Navíc vlasy nezatěžuje,“ doplňuje Plachá.

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, proto si zaslouží jen to nejlepší. Nezdráhejte se investovat do kvalitní barvy na vlasy, ta je prvotním předpokladem ke zdařilému domácímu barvení. Na trhu je k mání spousta značek a produktů. Rozdíly jsou především v kvalitě, což se samozřejmě promítá i do ceny.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: