Jak na dokonalou manikúru v pohodlí domova?

Jak na dokonalou manikúru v pohodlí domova?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nehty jsou vizitkou každého člověka a péče o ně by měla být samozřejmost. Návštěva profesionálních salonů však není vždy možná, ať už z časových či jiných důvodů. Máte-li ovšem doma potřebné vybavení, není nic snadnějšího, než se o nehty postarat v pohodlí domova. Jak na to?

Základem jsou zdravé nehty

Ani sebelepší výbava na manikúru vám nepomůže, jsou-li vaše nehty lámavé, nezdravé a třepí se. Proto je potřeba dopřát jim kvalitní výživu nejen zvnějšku, ale i zevnitř. Mějte tak na paměti, že pro zdravé nehty jsou nejlepší vitaminy skupiny B a vitaminy C, D, E a A. Přičemž z vitaminů skupiny B prospívá nehtům zejména B2, B5, B7 a nakonec i B12. Tyto vitaminy najdete v droždí, vnitřnostech, sýru, mléku, chřestu či v mrkvi. Vitamin C poté pomáhá udržovat nehty bez záděr a naleznete ho třeba v citrusech či v pšeničných klíčkách. Vitamin A zase zabraňuje tomu, aby nehty křehly a ten je nejvíce obsažen ve špenátu a brokolici. Kromě vitaminů nezapomínejte ani na pravidelný přísun minerálů, jako je vápník, zinek, železo a hořčík.

Manikúra ve třech krocích

Samotná manikúra se poté skládá ze třech jednoduchých kroků, a to z tvarování nehtů a odstranění staré kůžičky kolem nehtů, z leštění nehtů a ošetření nehtového lůžka a kůžičky a ze zdobení.

Zkracování nehtů je nejideálnější provádět pouze pilníkem, kterým nehty navíc lehce vytvarujete do požadovaného tvaru. Potřebujete-li ovšem nehty více zkrátit, sáhněte raději po speciálních kleštičkách na nehty než po nůžkách. Nehty pilujte vždy pouze v jednom směru, abyste předešli třepení, a to od stran směrem ke středu. Odstranění staré kůžičky poté provádějte za pomocí speciálního odstraňovače kůžičky. Při jeho použití si ovšem dejte pozor na to, abyste moc nepřitlačili a neporanili se. Je-li nehtová kůžička moc tvrdá, doporučujeme nehty nejprve namočit do teplé vody s kapkou oleje.

Po vytvarování nehtů doporučujeme použít speciální leštítko na nehty z přírodních materiálů, který vytvoří zahlazený a lesklý povrch nehtu a slouží jako ochrana proti vysychání a poškrábání. Po vyleštění poté ošetřete kůžičky kolem nehtů speciální směsí olejů avokáda, oliv a mandlí od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa, která nehty vyživí, zpevní a zabraňuje jejich třepení. Olejíček můžete používat podle potřeby 1–3 x týdně a na všechny nehty vám vystačí pouze jedna kapka.

Následné zdobení je poté čistě na vás, nemáte-li ovšem nadání na bezchybný nehtový design a lakování nehtů je pro vás spíše zkouška trpělivosti, doporučujeme držet se neutrálních barev či bezbarvého laku, který je podstatně jednodušší nanášet a případné nedokonalosti nejsou vidět.

Tip na závěr

Nezapomeňte, že k manikúře neodmyslitelně patří i celková péče o ruce, a proto pravidelně používejte hydratující krémy určené na ochranu rukou. Ty má v nabídce již zmiňovaný výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa, a to hned ve čtyřech variantách – Ocean, Passion fruit, French vanilla a Almond. Krémy můžete zakoupit jednotlivě nebo jsou spolu s dalšími produkty určenými k péči o ruce součástí speciálních sad na nehty.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: