Dobré rady, jak vybrat cestovní pojištění na míru vašim dovolenkovým plánům

Dobré rady, jak vybrat cestovní pojištění na míru vašim dovolenkovým plánům

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Bude mi na cesty stačit jen kartička pojištěnce? Kryje cestovní pojištění rizika spojená s koupáním a plážovými sporty? A co když se mi na cestách ztratí kufr – proplatí mi pojišťovna všechny cennosti, o které jsem přišel? Kolem sjednávání cestovního pojištění stále panuje řada nejasností, jejichž opomenutí by vás v případě neočekávaných událostí mohlo přijít pěkně draho. Štěstí přeje připraveným, v zájmu klidné rekreace se proto vyplatí myslet na možná rizika předem.

Na dovolenou s Evropským průkazem pojištěnce? Je to risk

Zatímco při cestách mimo evropský kontinent nikdo neváhá a důkladně se pojistí, v rámci Evropské unie řada Čechů spoléhá na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Na základě tohoto průkazu vám v cizině poskytnou bezodkladnou lékařskou péči na účet vaší zdravotní pojišťovny, nicméně poskytnutí zdravotnické péče a její financování se řídí podle podmínek místních pojištěnců. Předně je nutné čerpat péči pouze ve veřejném zdravotnickém zařízení. Necháte-li se ošetřit na soukromé klinice, budete si vše hradit ze svého. Dále se připravte na to, že budete muset zaplatit stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci, přičemž tyto náklady vám pojišťovna po návratu neproplatí. Jen pro představu, ve Francii zaplatíte spoluúčast 30 % u lékařského ošetření a až 65 % u léků, v Itálii je spoluúčast na lécích i 100 %.

Výše pojistného krytí a doba pobytu

Nabídka jednotlivých pojišťoven se liší především výší základního krytí pojistných událostí. Při cestách do běžných turistických destinací si vystačíte se základním krytím, pokud však cestujete do exotických končin, zvažte vyšší zabezpečení. Důležitou roli hraje také doba pobytu. Při delších nebo opakovaných pobytech se vyplatí popřemýšlet nad celoročním pojištěním nebo pojištěním pro opakované pobyty během jednoho roku.

Pozor na dovolenkové sportovní aktivity

Z pojistného plnění jsou často vyloučeny extrémní sporty, které je třeba připojistit zvlášť. Pokud se chystáte pouze koupat v moři, vystačíte si se základní podobou cestovního pojištění. Může se však stát, že maminku během opalování na pláži zlákají vodní lyže a děti si budou chtít vyzkoušet jízdu na vodním skútru. V tu chvíli si ani nemusíte uvědomit, že se vystavujete riziku, jež není předmětem pojistného plnění. Před odjezdem na dovolenou si proto pečlivě přečtěte kolonku s výlukami z pojištění.

Připojištění odpovědnosti se vyplatí

Zvláště pokud vyrážíte za dovolenkovým relaxem s dětmi, zvažte připojištění odpovědnosti za škodu. Děti často bývají příliš živé a rozdováděné, úhrada poničeného hotelového vybavení v důsledku neopatrnosti patří k běžně likvidovaným událostem. Myslete i na případ ztráty či poškození zavazadel a jejich obsahu. Toto riziko je třeba také připojistit zvlášť. Dejte si však pozor, co do kufru umisťujete. Některé pojišťovny nenesou zodpovědnost za ztrátu či poškození fotoaparátů a elektroniky všeho druhu.

Kde koupit cestovní pojištění za výhodnou cenu?

Dnes už nemusíte osobně obcházet pobočky pojišťoven a trávit spoustu času srovnávám konkurenčních nabídek. Stačí se pohodlně usadit před počítačem v klidu domova a na pár kliknutí získáte rychlý a snadný přehled o současné nabídce. „Aktuálně nabízíme rychlé a přehledné porovnání 11 prověřených pojišťoven online, a to do několika sekund. Pomůžeme také s výběrem kvalitního cestovního pojištění na míru pomocí naší kalkulačky pojištění. Stačí jednoduše zadat základní údaje o vaší cestě a počtu cestujících, vybrat si rizika, která chcete pojistit, a stisknout tlačítko Kalkulace,“ vysvětluje Ing. Tomáš Voharčík, jednatel internetového srovnávacího portálu Top-Pojištění.cz, který si dlouhodobě drží pozici největšího prodejce cestovního pojištění na českém trhu. „Vybrané pojištění sjednáte v průměru do dvou minut, přičemž online sleva může činit až 50 %. Výhodou je, že ho můžete uzavřít i doslova na poslední chvíli těsně před odletem,“ doplňuje Voharčík.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: