DIY Scrapbook pro rok 2024 ve třech krocích

DIY Scrapbook pro rok 2024 ve třech krocích

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ať už jsou vaše plány pro tento rok jakékoli, s odstupem oceníte, když se budete moct ve vzpomínkách vrátit zpět a připomenout si, co se všechno událo. Vytvořte si vlastní scrapbook album a zaznamenávejte ty nejdůležitější momenty. Povíme vám, jak na to.

Co je to scrapbook

Pojem scrapbook v doslovném překladu znamená knížka, která je tvořená různými výstřižky. Mohou to být fotografie, vstupenky, jízdenky, letenky a jakékoli drobné předměty, které lze uschovat do alba, respektive do knížky. Scrapbooking vám umožní kreativně zvěčnit své vzpomínky a pro spoustu lidí je tato aktivita také uklidňující a pomáhá utřídit si myšlenky. Scrapbook album můžete vytvořit z různých etap života nebo z událostí.

Co ke scrapbookingu budete potřebovat

Fantazii se meze nekladou. Nevíte-li, jak by mělo vaše scrapbook album vypadat, inspirujte se na internetu. Do vyhledávače stačí zadat heslo diy scrapbook ideas a v okamžiku uvidíte tisíce inspirativních výsledků. Drobnosti na scrapbook zároveň můžete postupně dokupovat, například na e-shopu pro kreativce Idea Creative. Pro začátek však budete potřebovat následující pomůcky. Neobejdete se bez čistého alba nebo bloku, nůžek, nalepovacích růžků, barevných popisovačů a především washi pásek, kterou jsou alfou a omegou každého scrapbook alba. Slouží nejen na ozdobu, ale také k uchycení fotografií a dalších upomínkových předmětů.

Co budete zaznamenávat

Na začátku nového roku se přímo nabízí vytvořit album ve stylu motivačního zápisníku. Album můžete rozdělit na nejrůznější sekce vašeho života a zaznamenat si do něj, co od letošního roku očekáváte, co byste chtěli zažít a čeho byste chtěli dosáhnout. Například můžete udělat sekci o cestování, o práci a osobním životě. Do alba poté v průběhu roku zaznamenávejte, jak se vám daří plnit jednotlivé cíle a sny. Můžete se také vrátit zpět ve vzpomínkách a udělat album zaznamenávající událost, která se již stala. Jednat se může o svatbu, o cestu do zahraničí nebo o narození dítěte. Rozmyslete si, kterým směrem vaše scrapbook album půjde, a podle toho začněte sbírat a dokupovat potřebné vybavení.

Pusťte se do tvoření

Pokud máte vše rozmyšleno a připraveno, pusťte se do výroby. Důležité je mít dostatek upomínkových předmětů v případě, že budete tvořit album o události, která již proběhla. Základní jsou fotografie. Ty si můžete nechat vyvolat nebo si pořiďte přenosnou minitiskárnu na fotografie, která není nikterak nákladná. U fotografií zaznamenejte místo a datum a osoby na nich.

Chcete-li si vytvořit vlastní motivační scrapbook album pro tento rok, pečlivě ho rozplánujete. Můžete ho rozplánovat podle měsíců, ročních období nebo podle různých sfér vašeho života, jak je popsáno výše. Ve svých cílech buďte realističtí a dávejte si takové, které víte, že je možné splnit. K albu se poté pravidelně vracejte, ať máte své plány na očích a ať upomínkové předměty v albu přibývají.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: