Detoxikační medicína slaví v boji proti atopickému ekzému nebývalé úspěchy

Detoxikační medicína slaví v boji proti atopickému ekzému nebývalé úspěchy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ti, kteří se s atopickým ekzémem již někdy potýkali, jistě potvrdí, že se jedná o velmi nepříjemné onemocnění. Klasická medicína je však v boji proti zánětům kůže a ekzémům nedostačující, nehledá totiž příčiny. Zastánci detoxikační medicíny je vidí v toxinech nahromaděných v organismu.

Atopický ekzém v České republice

Dle posledních údajů se v České republice léčí či léčilo 0,8 milionu obyvatel. Vezmete-li v úvahu celkový počet obyvatel, je tak vysoké číslo zarážející. „Reálný počet atopiků je však vyšší, někteří své potíže přecházejí. Více a více lidí si uvědomuje, že klasická léčba je limitující. Podávání léků či mastí totiž pouze blokuje imunitní reakce, čímž sice dochází k potlačení projevů, nikoli však k objevení příčin.“, uvádí tyto údaje na pravou míru Mgr. Marie Vilánková, lektorka řízené a kontrolované detoxikace organismu.

Zarážející je taktéž fakt, že se atopický ekzém dodnes připisuje na vrub genetice. Ne vždy se však jedná genetickou vadu. Statistiky z let 1996 a 2006 hovoří opačně. Zatímco v roce 1996 bylo v České republice diagnostikováno 17,1 % dětí s alergiemi, z toho 4 % dětí s atopickými ekzémy, o deset let později se toto číslo ztrojnásobilo. „Není možné, aby v tak krátké době došlo ke změně genetického kódu. Negenetickou a nesmírně zásadní roli u vzniku atopického ekzému a dalších zánětlivých onemocnění kůže hrají toxiny. Ty se v organismu postupně hromadí a spouští imunopatologické procesy.“, vysvětluje paní Vilánková.

Odkud se berou toxiny

Mezi zdroje toxinů patří samotná existence lidstva a taktéž strava či konkurenční živé organismy. Každý živý organismus se přirozeně snaží osídlit co největší životní prostor. Mikroorganismy proto produkují mikrobiální toxiny jako bojové látky, které mají zabránit imunitními systému v jejich likvidaci. Organismus se však toxinům brání, a tak spontánně provádí detoxikaci. Přítomnost emocí ale často znemožňuje, aby si s toxiny imunitní systém poradil. Jedná se například o emocionální stres, citovou deprivaci či psychosociální stres. Detoxikační medicína se tedy snaží společně s toxiny odstranit z tkáně i tyto blokující emoce. Další druhy toxinů, které tato metoda rozeznává, jsou například toxiny ze životního prostředí, průmyslová chemie, léky, drogy a co se týče zánětů kůže, obávané jsou i toxiny v kosmetice a textiliích.

Jak může řízená vnitřní očista pomoci s ekzémy

K obnovení přirozené bariéry kůže a odeznění potíží je nutné obnovit správnou činnost lymfatického systému, který jako jediný dokáže toxiny odstraňovat. Ty se lymfou dostávají do vylučovacích orgánů, jako jsou játra a ledviny, a poté mohou být z těla definitivně odstraněny. „Zásadní roli v řešení dermatitid sehrává přípravek Lymfatex, který obnovuje a zefektivňuje činnost lymfatického systému.“, dodává Marie Vilánková.

Nedoporučuje se však s procedurou začínat na vlastní pěst. Pouze osvědčení terapeuti proškolení na Metodu řízené vnitřní očisty neboli C.I.C. jsou schopni na základě diagnostiky přístroje Salvia určit, které konkrétní toxiny, orgány a nezvládnuté emoce se na přecitlivělé imunitě podílejí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: