Co dělat, pokud tělo sužují toxiny?

Co dělat, pokud tělo sužují toxiny?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Bledá a mdlá pleť, matné vlasy, vysoká míra únavy, podrážděnost a nechutenství – to vše mohou být signály, že je s vaším tělem něco v nepořádku.  Zejména v období na přelomu roku dochází vlivem konzumace velkého množství jídla během vánočních svátků k velké zátěži organismu, která může mnohdy vyústit až k závažným zdravotním komplikacím.

Toxinem se rozumí taková látka, která má škodlivý účinek na lidský organismus. Tyto látky mohou přicházet „zvenčí“ v podobě bakterií, ve výjimečných případech si je však tělo může vytvářet samo prostřednictvím nesprávně fungujícího orgánu. Mezi ty nejvíce ohrožené patří tzv. čističky těla, jako jsou ledviny, játra nebo slezina, je proto důležité věnovat jim maximální pozornost. Dochází-li totiž vlivem dlouhodobé toxické zátěže k jejich zanášení, může tento stav vyústit až k selhání orgánů a následné smrti pacienta.

Dbejte o svou životosprávu

Abyste mohli být v boji s toxiny úspěšní, je nutné si nejprve uvědomit, jakým způsobem se mohou toxiny do našeho těla dostávat. Patrně nejjednodušší cestu toxinům dopřáváme v podobě přijímaných potravin a nápojů, ačkoli si to mnohdy ani neuvědomujeme. Pokud pomineme alkohol a nezdravá tučná jídla, můžeme přijít s toxiny do styku i konzumací zeleniny a ovoce, které jsou ošetřovány velkým množstvím herbicidů, pesticidů a umělých hnojiv. Hrozbu však představují také potraviny bohaté na konzervanty, umělá sladidla, látky zvýrazňující chuť, protispékavé a jiné látky, nebo maso hospodářských zvířat, kterým byla podávána léčiva. Při výběru potravin byste tak měli být vždy dostatečně obezřetní a pečlivě pročítat složení výrobku. Jednoduchou pomůckou vám při tom může být teorie, že čím méně složek výrobek obsahuje, tím lépe pro naše zdraví.

Nastartujte metabolismus detoxikací

Kromě zdravé a vyvážené stravy je však důležité dbát také na kvalitní spánek a dostatečný příjem tekutin. Pouze díky vyvážené životosprávě může v našem těle docházet k pravidelné detoxikaci, která však může být narušena právě příjmem nevhodných potravin či psychickou nepohodou. Pokud vlivem nevhodného životního stylu dojde k narušení přirozeného procesu detoxikace, je nutné tento proces obnovit s pomocí řízené očisty, se kterou je vhodné svěřit se do rukou odborníků. Navštívíte-li například některé ze specializovaných center zabývajících se metodou C.I.C. neboli řízenou vnitřní očistou, můžete na základě indikace přístrojem Salvia zjistit konkrétní typ své toxické zátěže. Následně vám bude pod vedením vyškoleného terapeuta sestavená vhodná detoxikační kúra z produktů Joalis přímo na míru a doporučená případná další opatření pro zajištění správného chodu organismu.

Zaměřte svou pozornost všemi směry

Toxiny se však do těla dostávají i prostřednictvím blízkého okolí, zejména z ovzduší, z nátěrů exteriérů či interiérů nebo dokonce ze samotné stavební konstrukce našeho obydlí. V neposlední řadě přispívají k infikaci organismu také kosmetické produkty obsahující pěnidla a sulfáty, je proto důležité zaměřit svou pozornost i tímto směrem a ošetřovat tělo nezávadnými, nejlépe přírodnímu produkty s příslušnou certifikací.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: