Darujte svým dětem pod stromeček neomezené hodiny kreativního tvoření

Darujte svým dětem pod stromeček neomezené hodiny kreativního tvoření

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Po roce opět přicházejí vánoční svátky a my si, jako již tradičně, začínáme lámat hlavu, čím obdarujeme naše ratolesti. Nejdůležitější ze všeho je neztrácet hlavu a nepodléhat každému dětskému přáníčku nalezeném za oknem v dopise pro Ježíška. Zvláště u nákupu dárků pro děti je těžké odolat, protože je všude spousta krásných hraček, knih a plyšáků. Nakupujte letos efektivně a pořiďte dětem skutečně hodnotné dárky, které je jen tak neomrzí a neskončí zaprášené pod postelí hned po Novém roce.

Vánoce jsou pro děti kouzelným obdobím, které se jim vryje do paměti a k němuž se budou nostalgicky rády vracet i v pozdějším, dospělém věku. Kdo z nás si občas nevybaví chvíle z bezstarostného dětství, kdy jsme se zatajeným dechem a rozzářenýma očima netrpělivě vyčkávali příchodu Ježíška a nemohli se dočkat, jaké dárky najdeme pod nádherně ustrojeným stromečkem? V dospělosti vnímáme vánoční svátky o poznání rozporuplněji. Na jednu stranu se stále těšíme na ty kouzelné chvíle strávené s našimi blízkými, na straně druhé už víme, že dárky nenosí Ježíšek, ale musíme se o ně postarat sami. A to je úkol nesnadný, neboť v dnešní době je nabídka dárků pro děti natolik pestrá, že vybrat v ní tu pravou nadílku zrovna pro vaše děti se jeví téměř jako nemožné.

Svět tvořivých dětských ruček

Zimní svátky jsou tradičně ve znamení hraček, knížek, plyšáků, stolních her a tolik nepopulárních „měkkých“ dárků. Tradiční dárky jsou určitě vhodné a nepohrdne jimi žádné dětské srdce, avšak měli byste myslet i na nějaký originální dárek pro radost, který dětem vystačí na hodiny a hodiny nekonečné zábavy. Klasické hračky v podobě panenek a autíček jsou sice krásné a jsou k dostání v bezpočtu podob, ale hraní s nimi velmi rychle omrzí, stejně jako se hračky samotné rychle okoukají. Hitem poslední doby mezi rodiči i dětmi jsou silikonové modelovací hmoty, které jsou k dostání v širokém barevném spektru. Nabízejí neomezený prostor pro fantazii, neboť je z nich možné vytvořit bezpočet barevných výtvorů. Bonusem silikonové hmoty je, že může být díky její elasticitě použita opakovaně.

„Think Doh, první netvrdnoucí silikonová hmota na světě, překonalo limity klasických plastelín pro děti, které brzy zatvrdly nebo smísením barev vznikla neidentifikovatelná šedá hmota bez šancí na další použití. Je omyvatelná, antibakteriální a vhodná i pro alergiky,“ představuje specifickou modelovací hmotu pro děti Jana Žučková, manažerka kreativních hraček pro děti LowLands. „Velkým bonusem je, že kromě spousty zábavy a legrace děti přirozenou formou rozvíjejí představivost, zručnost a zároveň i trpělivost. Kromě toho ji milují i maminky, neboť po kreativním řádění vašich dětí nikde nezůstanou mastné šmouhy, drobky či úlomky, jako tomu bývá u jiných tvarovacích hmot,“ doplňuje Žučková. Modelína se dá zapéct i v troubě, avšak i po zapečení zůstává krásně lesklá a pružná. Na výběr je celkem 18 sytých barev, z nichž 6 barev svítí ve tmě.

Pozor na bezpečnost u modelovacích hmot

Některé levné alternativy modelovacích hmot nemusejí být vyrobeny v souladu s právními normami a regulemi Evropské unie, a nemusejí tudíž být bezpečné pro dětské ruce. Zajímejte se o různé bezpečnostní certifikáty, které zaručují, že použitý materiál je pro lidské tělo neškodný a nemůže způsobit vašemu dítěti žádnou zdravotní újmu. Silikonová hmota Think Doh je vyrobena ze silikonu, který je certifikovaný a schválený důvěryhodnými institucemi FDA a SGS jako bezpečný a netoxický materiál. Neublíží tedy dětskému tělu ani v případě, že dojde k jeho náhodnému spolknutí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: