Co pomáhá vlasům zničeným po létě?

Co pomáhá vlasům zničeným po létě?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letošní červenec i srpen byl obzvláště štědrý na nadprůměrné teploty. Ostré slunce, časté koupání ve slané či chlorované vodě a neustálé pocení však představuje náročnou zkoušku pro naše vlasy. Ozdravit je, aby byly zase lesklé a plné vitality, nebývá tak snadné. Nastává nejvyšší čas na intenzivní regenerační program.

Létem zmožené vlasy neomylně poznáte na první pohled. Jsou vysušené, bez lesku, lámavé, hrubé na dotek a zafixovat je do účesu, který vydrží déle, než sejdete schody a vyjdete ven, je zasloužilé umění. Na nic nečekejte a vydejte se na záchrannou misi co nejdříve. Bude to sice dlouhodobější záležitost, ale čas investovaný do obnovy vaší hřívy se rozhodně vyplatí.

Pryč s poškozenými konečky

Ihned po dovolené se objednejte ke kadeřnici na menší revitalizaci, aby vám pomohla z nejhoršího. Péči o zničené vlasy sice můžete zvládnout v klidu a pohodlí domova, je však dobré začít právě u odborníků. Kadeřnice zkušeným okem i profesionálníma rukama zhodnotí aktuální stav a doporučí vhodný postup, jak odstranit napáchané škody. Minimálně si nechte zastřihnout roztřepené konečky. Nejvíce jim prospěje výraznější zkrácení délek a celkové prostříhání. Vlasy tak získají zapomenutý tvar a provzdušní se, takže se budou snáze upravovat. Navíc tím, že se zbavíte nejhoršího, ozdravění znatelně urychlíte.

Stop žehličkám a kulmám

Spalujícího horka si vlasy užily během léta až dost, netýrejte je tedy ještě dalšími ničivými tepelnými úpravami. Žehličce, kulmě a dalším stylingovým vychytávkám dejte na pár týdnů pohov. To samé se týká fénu. Nechte hřívu volně uschnout, anebo fén alespoň nastavte na šetrnější studený vzduch.

Speciální péče po každém umytí

Obyčejný šampon nechte stranou a raději vsaďte na speciální hydratační a obnovující přípravky. Čistí a ošetřují vlasovou pokožku, zbavují mastnoty a zároveň stimulují obnovu vnitřní struktury a povrchu vlasu. K základní péči doporučují odborníci přidat ještě vyživující kondicionér, masku a olejíček pro lokální aplikaci. „Ráda si v létě užívám slunečních paprsků, opaluju se a jezdím k moři. Jenže zatímco já jsem ve svém živlu, moje vlasy trpí. Spolehlivě to pak pocítím na konci léta, kdy jsou v dezolátním stavu a volají SOS,“ říká jednadvacetiletá studentka Lenka z Prahy. „Nedávno jsem brouzdala po internetu a hledala něco nového, co by stálo za vyzkoušení. Objevila jsem vlasovou kosmetiku Nouvelle a jejich speciální řadu s proteiny DoubleEffect pro suché a poškozené vlasy. Používám ji 14 dní a moje vlasy vypadají zdravější, jsou jemné na dotek a zase se mají k životu,“ vypráví svou zkušenost Lenka.

Výživa musí přicházet i zevnitř

Na silně poničené vlasy se vyplatí povolat do boje i vitaminové doplňky. Na trhu je k mání nepřeberné množství výživových preparátů pro hustotu a objem vlasů, které stimulují jejich růst a navrací jim sílu a plnost. Pomůže také úprava jídelníčku. Zvyšte dávky živin, jako je železo, zinek, selen, vitamin B nebo omega-3 mastné kyseliny.

Vyzkoušet můžete nespočetné babské rady a domácí kúry v podobě odvarů z bylinek. Na světlé vlasy se doporučuje heřmánek. Bojujete-li s lupy, nápomocná vám bude máta nebo rozmarýn. Levandule zase zklidňuje pokožku, mastné vlasy očistí odvar z pelyňku. A na závěr tip pro lesklé kadeře! Pokud jste blond, po umytí si vlasy opláchněte vodou smíchanou s citronovou šťávou. Pro tmavou kštici a ostatní odstíny použijte dvě lžíce jablečného octa.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: