Chytré tipy, jak snížit cenu havarijního pojištění

Chytré tipy, jak snížit cenu havarijního pojištění

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud s vozem havarujete, povinné ručení pokryje škody, které způsobíte vlastní vinou ostatním. Pokud k tomu nemáte uzavřené ještě i havarijní pojištění, zaplatíte škodu na vašem vozidle z vlastní kapsy. Je proto na zvážení, zda k zákonnému povinnému ručení neuzavřít i dobré havarijní pojištění. Cena pojištění pak může být rozhodujícím argumentem. Prozradíme vám, jak ji můžete optimalizovat na úroveň, která pro vás bude výhodná.

Havarijní pojištění jednoduše řečeno kryje rizika spojená s poškozením vozu vlastní vinou, živly nebo vandaly. Pomáhá i v případech, kdy je vůz odcizen nebo ho někdo neoprávněně užije a způsobí škodu. Při dopravních nehodách slouží ke krytí škod na vlastním vozidle, které jsme způsobili vlastní vinou – a to je hlavní rozdíl od povinného ručení, které kryje škody způsobené na cizím vozidle či majetku. Nejčastěji se tedy havarijní pojištění využívá na zabezpečení vozu proti vandalismu, krádeži a živelným pohromám, kam se řadí povodně, požáry, zásah bleskem, pád větve či stromu na kapotu nebo škody vzniklé krupobitím.

Havarijní pojištění – cena, jak se počítá?

Pokud sjednáváte havarijní pojištění, cena se může výrazně lišit v závislosti na pojišťovně i mnoha faktorech. V základní kalkulaci ceny havarijního pojištění hraje roli druh pojišťovaného vozidla, jeho značka, model a stáří, ale také zda je určeno k soukromým jízdám nebo k podnikání. Cenu dále ovlivňuje věk vlastníka, bonusy či malusy, výše pojistné částky a zvolená spoluúčast.

Tipy, jak snížit cenu havarijního pojištění

Nejlevnější povinné ručení pořídíte srovnáním nabídek trhu. Srovnání cen na trhu je dnes jednoduché. Stačí k tomu využít praktickou kalkulačku havarijního pojištění na Klik.cz a výsledek máte během pár minut. Online vyřízení smlouvy je rychlé, pohodlné a často i za zajímavou cenu. Slevy při online uzavření smlouvy totiž bývají velmi příznivé.

Uzavírejte každý rok novou pojistku – smlouvy na havarijní pojištění vycházejí z aktuální ceny vozu na trhu, tzv. ceny obvyklé, a ta s opotřebením vozu klesá. Je proto výhodné po roce smlouvu zrevidovat a uzavřít novou. Dalším tipem, jak ušetřit, je spojit pojistky. Sjednání povinného ručení a havarijního pojištění u jedné pojišťovací instituce bývá často levnější než dvě samostatné smlouvy.

Základem snížení ceny každého pojištění je uzavírat smlouvu v klidu a dobře si rozmyslet, co vlastně potřebujeme.  Nemusíte mít nutně pojistku, která pokryje všechna možná rizika. Pokud máte například druhý vůz v rodině, nepotřebujete pojištění náhradního vozu. Jezdíte málo? Využijte toho. Některé pojišťovny nabízí havarijní pojištění, které reflektuje množství najetých kilometrů. To je skvělé řešení pro řidiče, kteří s vozem najezdí málo. Pojišťovny poskytují slevy při vyšším zabezpečení vozu proti krádeži. Nabízí se mechanické zabezpečení (např. uzamčení zpátečky), alarm či GPS sledování vozu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: