Chystáte se na dovolenou? Využijte first minute slev!

Chystáte se na dovolenou? Využijte first minute slev!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Někomu může možná přijít plánování letošní letní dovolené předčasné, brzká rezervace zájezdu je však klíčová pro ušetření klidně i několika tisíc korun. Jak vybrat nejlepší first minute zájezd a kde ještě lze ušetřit?

Nesedněte na lep první agentuře, která vás zaujme

V konkurenčním boji cestovních kanceláří je nutnost odlišit se obrovská. A jelikož je jedním z rozhodujících faktorů o koupi zájezdu cena, společnosti nabízející zahraniční dovolené se často předhánějí právě ve výši slevy, kterou mohou poskytnout. A ta, ač je zcela jistě důležitá, nemůže být zdaleka jediným kritériem, na které byste se měli při výběru orientovat. Cestovní kancelář je třeba si také prověřit, a především to, zda je pojištěna proti úpadku. Certifikát o pojištění by měl obsahovat jméno pojišťovny a informace o platnosti pojistky. Pokud takový doklad není důvěryhodný, kontaktujte raději rovnou pojišťovnu, která tyto informace bez problému potvrdí. Není to však jen důvěryhodnost cestovní agentury, u čeho se můžete spálit. Pokud bezmyšlenkovitě rezervujete zájezd, aniž byste nejprve porovnali nabídku s dalšími agenturami, může na vás čekat hořká pilulka v podobě nekvalitních služeb na dovolené či špatně recenzovaného letoviska. Doporučujeme tedy s nákupem zájezdu nespěchat a projít třeba několik webových portálů, na kterých je nabídka přehledně znázorněna.

Čtěte pozorně veškeré podmínky

Při pročítání jednotlivých nabídek pozorně čtěte veškeré podmínky a také, co vlastně daný zájezd obsahuje. Někdy se může stát, že bude určitá dovolená nabízena za enormně nízkou cenu, v té však nebudou zahrnuty služby, které byste chtěli či očekávali. Jednat se může například o dopravu na místo a zpět, o stravu či o vstup na pláže, které jsou součástí letoviska. V takovém případě byste totiž zaplatili poměrně nízkou cenu za dovolenou, na nemalou částku by vás však přišly ostatní náklady. V podmínkách také prostudujte, kolik procent z celkové ceny je třeba zaplatit dopředu a zda je tato záloha vratná. Některé cestovní agentury mohou stanovit takové podmínky, které nedovolují vrácení peněz v žádné situaci, a to ani v případě, že vám například zaměstnavatel dovolenou nakonec nepovolí.

Na to, že nemalou část budete muset zaplatit nyní, je ale nutné se připravit v každém případě. Pokud financemi v současné chvíli nedisponujete, určitě si kvůli tomu výhodnou nabídku nenechte ujít. Využít můžete například krátkodobé online půjčky nebo flexibilního úvěru do 35.000 od Ferratum Bank. Peníze máte od schválení na účtu do několika málo minut, což vám dovolí zarezervovat dovolenou podle vašich představ.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: