Chcete zateplit a zútulnit interiér? Vsaďte na dřevěnou podlahu

Chcete zateplit a zútulnit interiér? Vsaďte na dřevěnou podlahu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Už se vám okoukaly minimalisticky laděné interiéry po vzoru severských zemí a raději byste něco útulného, vřelého a osobitého? Pak budete mít pravděpodobně radost ze současného trendu, který oslavuje návrat k přírodě a dřevěné prvky. Tento přístup si velmi rozumí i s moderním interiérem v rušném městském prostředí. Pokud řešíte nové bydlení či rekonstrukci, doporučujeme začít hned od podlahy. Dřevěná podlaha či její imitace zateplí váš domov od základu.

Po éře odosobněného a minimalistického designu přichází zvýšená poptávka po krásném materiálu s originálním vzhledem a texturou. Velkým hitem je v současných interiérech i exteriérech dřevo. Může jít o reakci na neosobní a chladné moderní interiéry, stejně jako o touhu po kontaktu s něčím přírodním a tradičním. Ať tak či tak, nemusíte se stěhovat do hor nebo na vesnici, abyste si hřejivou a útulnou atmosféru vytvořili ve vašem městském bytě. Zapomeňte na diktát módy, barevné plasty nebo chladný kov, a udělejte si ve vašem domově víc místa na dřevo. Dřevo v domácnosti je jedinečný prvek, který vzbuzuje vřelý a teplý dojem. Dřevěný vzhled je naprosto odolný vrtkavým módním trendům.

Milujete dřevo, ale nemůžete si ho dovolit?

„Dřevo je krásný, trvanlivý a vřelý organický materiál. Když se bavíme o podlahových krytinách, je to klasika interiéru. Přestože je dřevo velmi oblíbené, má své nevýhody. Je to především vysoká pořizovací cena a náročná údržba. Naštěstí výrobci podlahových krytin přišli již dávno s velmi elegantní alternativou, která udělá stejný estetický dojem, ale má mnohem praktičtější vlastnosti. Tou jsou vinylové podlahové krytiny,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin z Koberce Trend. Oblíbený dezén dřeva, ovšem bez zmíněných nevýhod, si můžete dopřát s vinylovou podlahou. Stejně jako dřevo, i podlahové díly z vinylu dodají místnostem hřejivý pocit.

Moderní vinyl je pevný, odolný a vizuálně velice pestrý. Dokáže imitovat dřevní strukturu či jakýkoli materiál a dekor. Pokud chcete mít doma podlahu, u které se nemusíte obávat rozlitého pití, škrábanců od domácích mazlíčků a nevyčistitelných barevných skvrn, spolehněte se na vinyl. „Vinyl je velmi odolný vůči otěru a mechanickému opotřebení, proto se nemusíte bát použít ho i v nejnamáhanějších prostorách typu dětský pokoj, předsíň či hala. Nespornou výhodou je i to, že účinně tlumí hluk, takže na rozdíl od laminátu či dlažby neuslyšíte klapot podpatků nebo dupot ratolestí. Pokud neradi běháte bosi a jste citliví na zimu od nohou, nemusíte se bát, že by vás vinyl při kontaktu s bosou nohou studil. Je pocitově velmi příjemný na dotek i chůzi a je přirozeně teplý,“ doplňuje Stuchlíková.

Starý si s novým perfektně rozumí

Nebojte se a kombinujte starší kusy dřevěného nábytku s těmi novými. Ze starých kousků přímo dýchá atmosféra dávných časů, která zároveň kontrastuje i souzní s moderním interiérem se všemi vymoženostmi života v 21. století. Výsledkem použití těchto materiálů jsou opravdu krásné, originální interiéry. Nebojte se zásobit se starými kusy nábytku! Navštivte blešáky, prolezte vetešnictví nebo si pořiďte alespoň jeden kousek ze starožitnictví. Dobře zvolený jeden kus nábytku z druhé ruky, vhodně zkombinovaný s moderními prvky, vypadá výborně a nepůsobí nepatřičně.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: