Cestovní připojištění, která se vám mohou hodit

Cestovní připojištění, která se vám mohou hodit

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zatímco se situace kolem pandemie pomalu uklidňuje a jednotlivé státy zmírňují či dokonce ruší veškerá opatření, Češi začínají přemýšlet o dovolenkových destinacích. Kam letos za rekreací? Po tak dlouhé době, kdy bylo cestování přinejmenším obtížné, nyní můžeme přemýšlet ve velkém. S cestováním ovšem vyvstává i otázka pojištění.

Cestovní pojištění není zbytečné

Přestože jsou obyvatelé České republiky jakožto člena Evropské unie držiteli „modré kartičky“, a mají tak nárok na základní lékařské ošetření i jinde než v tuzemsku, nedá se na tuto skutečnost vždy spoléhat. Evropský průkaz zdravotního pojištění totiž ve většině případech zajistí jen nezbytné lékařské ošetření, a to ještě jen v zemích EU a jen ve zdravotnických zařízeních financovaných z veřejných zdrojů. Mnohdy si také Češi musí zaplatit nemalou spoluúčast, ošetření totiž podléhá těm samým pravidlům, jako mají obyvatelé dané země.

Jedinou jistotou je tak vyřízení cestovního pojištění, které je ale díky online srovnávačům možné sjednat během pár minut. To pokryje většinu hororových scénářů a není se třeba obávat následných astronomických účtů za ošetření. V poslední letech se ukazuje, že si za něj Češi rádi připlatí. Ve výdajích na dovolenou se totiž částka za pojištění ztratí. A co vše si lze k cestovnímu pojištění připojistit?

Užitečná připojištění

Mezi nejčastěji sjednaná připojištění patří úrazové pojištění. To je většinou v základní formě součástí cestovního pojištění, může však mít určité výjimky. Úrazové pojištění zároveň nepřijde vhod jen těm, kteří mají v plánu strávit dovolenou aktivně. Na cestách se totiž může stát opravdu cokoli a díky připojištění na úraz alespoň nepřijdete o krytí ušlého zisku v případech, kdy by léčba trvala delší období.

Neméně důležité je i pojištění odpovědnosti. I na dovolené můžete někomu způsobit škodu na zdraví či na majetku. Představte si například situaci, kdy na sjezdovce omylem srazíte lyžaře a třeba mu zničíte jeho výbavu. Díky pojištění odpovědnosti je toto kryté pojišťovnou.

Na cestách pak přijde vhod i pojištění zavazadel a v neposlední řadě také pojištění storna zájezdu, které začalo být velmi aktuální právě kvůli koronaviru. Při jeho sjednání je ovšem důležité přečíst si podmínky připojištění a zjistit, zda není onemocnění covid-19 vyjmuto z podmínek.

Za tato připojištění si zároveň nepřiplatíte tolik, jak by se na první pohled mohlo zdát. Srovnání cen jednotlivých pojištění a variant najdete na Klik.cz a cestovní pojištění zde zároveň za pár minut rovnou i sjednáte.  Zvolte si ovšem dostatečně vysoké pojistné limity a takové asistenční služby, které jsou odpovídající vaší situaci a destinaci, do které se chystáte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: