Cestovní pojištění: Co vše se vyplatí připojistit

Cestovní pojištění: Co vše se vyplatí připojistit

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podle posledních předpovědí nás v Česku i v Evropě čeká krásné babí léto, kdy se budou teploty šplhat k třiceti stupňům Celsia. Toho se před blížícím se podzimem a také očekávaným zhoršením epidemiologické situace chystá využít mnoho Čechů, kteří plánují vybrat si poslední zbytky dovolené a ještě někam vyrazit. Až budete balit na cesty, věnujte čas a pozornost i cestovnímu pojištění. Poradíme vám, co všechno si můžete připojistit – jednou z doporučených součástí cestovního balíčku je i Covid připojištění.

Léčebné výlohy

Kdo z nás by byl nadšený z placení několikamilionových léčebných výloh, které mohou nastat s léčením úrazu či nemoci v zahraničí? Nejspíše málokdo. Limity pojistného plněné vybírejte i dle typu dovolené. Chystáte-li se poznávat evropská města nebo cestujete za odpočinkem k moři, sáhněte po limitu alespoň tři miliony korun. Pokud na svých cestách opustíte Evropu, zvyšte krytí na pět milionů. Užitečný online srovnávač Porovnej24.cz nabídek napříč komerčními pojišťovnami vám ukážou na pár kliknutí, za jakou cenu pořídíte pojištění na cesty s různými limity krytí léčebných výloh. V přepočtu za pár desetikorun denně budete vědět, že případné zdravotní komplikace vás nepošlou do osobního bankrotu.

Nezapomeňte ani na Covid připojištění. Při cestování do zemí s nízkým a středním rizikem bývá automaticky součástí pojistky. Chystáte-li se navštívit zemi, která je na semaforu ministerstva červená, tmavě červená nebo černá, myslete na prémiovou variantu s nejvyššími limity. Limity kryjí léčebné výlohy, ale také náklady na ubytování a stravu a u některých pojišťoven i návštěvu rodinného příslušníka.

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění. Asistenční služby vám pomohou zvládnout zejména stres v krizové situaci.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: