Cestování o dovolené má svá zdravotní rizika

Cestování o dovolené má svá zdravotní rizika

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letní dovolená má pro většinu obyvatel České republiky až kultovní význam. Často však tak idylicky vyjít nemusí, jelikož nezřídka kdy se očekávání srazí s realitou všedního dne a limity vlastního zdraví.

Zkušení autokaroví cestovatelé by měli už předjímat známé otoky nohou, které ve vedru a dlouhodobém sezení nevyváží ani sebelepší komfort luxusního autobusu. Na nateklé nohy není dobré požít alkohol, jak se často děje. Obzvlášť ve velkém horku se může jednat o nebezpečný risk se zdravím. Odborníci doporučují použít enzymoterapeutické léky, například krabička enzymového léku Wobenzym, která se lehce zabalí do příručního zavazadla, může pomoci vyvarovat se této nepříjemné cestovní komplikaci. Enzymoterapeutické léky je vhodné užívat už před zahájením cesty.

Enzymoterapie lékem Wobenzym může dobře posloužit i při hojení různých zranění, která nejsou u sportovců na dovolené žádnou vzácností. Proteolytické enzymy, které lék obsahuje, působí proti otokům a zánětům. Díky této vlastnosti lze výrazně zkrátit dobu léčení po úrazech a operacích. Rychlejší hojení je důležité právě o dovolených, kdy je kolikrát čas cennější než kdykoliv jindy.

A nemusí jít přitom jen o úrazy. Chvilka nepozornosti nebo únavy a místo vytouženého bronzového opálení se můžete snadno dočkat různého stupně popálenin často provázených otoky, jimiž organismus reaguje na nadměrné dávky slunečního záření. Enzymoterapeutika dokážou urychlit léčbu i takovýchto otoků a zánětů kůže.

Při náročných cestách je vhodné vzít v potaz i samotnou obranyschopnost organismu, která je oslabena nejen náročným cestováním a fyzickou námahou, ale i pobytem v cizím prostředí, kde jej mohou ohrožovat různé infekční choroby.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: