Češi důvěřují profesionální správě nemovitostí čí dál více, vydělá jim tisíce navíc

Češi důvěřují profesionální správě nemovitostí čí dál více, vydělá jim tisíce navíc

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ještě před pár lety bylo pro většinu majitelů nájemních nemovitostí nemyslitelné, aby pronájem svěřili profesionálům. S rozvojem investičních nemovitostí a rostoucími ceny bytů, které zapříčinily větší zájem o nájmy, však nyní Češi profesionálům v tomto ohledu důvěřují více. Ušetří tím čas a inkasují více. 

Že je o profesionální správu nemovitostí daleko vyšší zájem než dříve, potvrzuje i David Novotný, zakladatel společnosti Bohemian Estates, která se mj. zabývá právě i správou nájemních bytů. Působiště společnosti je především v Praze a Brně, v jejím portfoliu ale nechybí ani nemovitosti v zahraničí. „Společnost vznikla v roce 2006, v době tehdejšího realitního boomu, kdy v Čechách byla řada zahraničních investorů. Ti se potýkali s problémy nemovitosti pronajímat, a tak vlastně vznikla myšlenka nabídnout jim veškeré realitní služby včetně správy nemovitostí pod jednou střechou. V současnosti tato služba už zdaleka není určená jen pro investory, ale ve velkém ji využívají i soukromé osoby. Aktuálně spravujeme přes 1200 nemovitostí v celkové hodnotě 7 miliard korun,“ říká Novotný.

Úspěch této služby tkví především v tom, že majitelé nájemních nemovitostí nemusí dělat vůbec nic, a přestože platí Bohemian Estates poplatek za správu, i tak vydělávají více.  David Novotný pro to má jednoduché vysvětlení. „Dlouholeté zkušenosti nám umožňují nemovitosti inzerovat za vyšší cenu. Zároveň máme už roky prověřený a propracovaný systém na prověřování potenciálních nájemníků, tím snižujeme jejich fluktuaci a nemovitost je častěji obsazena. Pokud majitel pronajímá nemovitost sám, kvůli neobsazenosti, neplatičům nebo škodám na majetku přichází v průměru o dva měsíce v roce. To s námi nehrozí.“

Velmi důležitým faktorem, kvůli kterému dávají lidí profesionální správě čím dál častěji přednost, je i ušetřený čas. „Když vezmete v potaz vytvoření prezentace nemovitosti, její inzerci, osobní prohlídky, prověření nájemníků, jejich pojištění, sepsání smlouvy, přepis energií, případné opravy a údržbu a v neposlední řadě i jakoukoli další administrativu, dostanete se zhruba na 70 hodin. Tolik času strávíte s jedním bytem. Pokud však nemovitost svěříte do správy, stačí podepsat nájemní smlouvu s námi a my se postaráme o zbytek,“ vysvětluje Novotný.

Velký úspěch má také služba správy pronájmu s garantovaným nájemným. Ta funguje na stejném principu jako výše zmíněná služba, ovšem s jedním rozdílem. Předem dohodnutá výše nájmu je vlastníkovi nemovitosti garantována, i když nemovitost není obsazená nebo když nájemník neplatí. Stejně tak společnost garantuje i předání nemovitosti zpět v původním stavu. „Statisticky má každý třetí nájemník problém s placením nájmu. Většina pronajímatelů tak dříve nebo později narazí na nájemníka, který bude platit se zpožděním nebo dokonce vůbec. S naší službou, kdy nájemné garantujeme, je od těchto problémů vlastník nemovitosti osvobozen,“ uzavírá David Novotný za Bohemian Estates.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: