Co čekat od příměstských táborů a proč jsou pro děti v létě ideální?

Co čekat od příměstských táborů a proč jsou pro děti v létě ideální?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože jsou letní prázdniny mnohdy vytoužené a slouží jako období odpočinku nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, ty letošní mají trochu hořkosladký podtón. Přišly totiž v době, kdy byla většina obyvatel kvůli pandemii koronaviru odpočatá až až. Otázka toho, jak nyní děti zabavit, se tak aktuálně může zdát složitější než kdy dříve. Takhle dlouhé prázdniny a plánování aktivit během nich dá totiž zabrat kdekomu. Během července a srpna však naštěstí probíhají příměstské tábory. Že nevíte, co od nich čekat? Přečtěte si základní informace níže.

Příměstské tábory nejčastěji organizují nejrůznější vzdělávací centra či přímo školy, a to v několika termínech během letních prázdnin. Tradičně se konají od pondělí do pátku v klasické pracovní době rodičů a jejich cílem je utvořit prostor, kde se děti zabaví a bude o ně postaráno ve chvílích, kdy musí rodiče pracovat.

Podle města, kde se tábor koná, je vždy stanoveno místo, kde se každé ráno děti scházejí, a tam tak rodiče mohou svého potomka po cestě do práce odvézt. Celý proces je tak velmi podobný procesu školnímu. Samotné aktivity poté však většinou probíhají v přírodě či jsou při nepřízni počasí přesunuty pod střechu. V horkých letních dnech se tak děti vyhnou vyhřátým městským ulicím a budou na čerstvém vzduchu.

V rámci příměstských táborů je tradičně poskytován kompletní servis včetně jídla, pití apod, potomci by tak neměli strádat. Konkrétní nabídku  je však vhodné vždy ověřit s daným organizátorem tábora.

Podle čeho tábor vybírat?

Jelikož vám má příměstský tábor hlavně uvolnit ruce a dát trochu času a prostoru, je pro vás stěžejní místo a termín. Vybírejte proto tábory, které se konají v místě bydliště nebo v místě, kam dojíždíte do práce. Doporučujeme však hledat co nejdříve, většina termínů je již totiž obsazená a nyní se jich na poslední chvíli pár uvolňuje.

Tábor ovšem ideálně vybírejte i podle zaměření. Existují totiž tábory zaměřené na sport, na anglický jazyk nebo na kreativní tvoření, který je pořádán například v Berouně týmem z kreativní platformy Idea Creative.

Ten je vhodný pro děti všech věkových skupin, které baví něco vymýšlet a vyrábět. Děti se na tomto táboře naučí novým kreativním technikám a kromě tvoření v dílně a v přírodě je čekají i nejrůznější výlety. Volná místa jsou ještě v termínech 17. – 21. a 24. – 28. srpna a své děti můžete přihlásit buď na emailové adrese info@idea-creative.cz nebo na telefonním čísle 724 860 811. Dětem se věnují profesionálové a přístup k nim je maximálně individuální, jelikož je omezen počet dětí ve skupině. Program je pestrý a přestože je zaměřen hlavně na tvoření, je přizpůsobený věku dětí ve skupině. Ať už tedy máte jakkoli starou ratolest, nebojte se ji na pár hodin denně svěřit někomu, kdo bude s radostí vymýšlet aktivity za vás.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: