Často opomíjené doplňky v interiéru

Často opomíjené doplňky v interiéru

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Chybí vašemu domovu šmrnc a stále nemůžete přijít na to, co vyměnit a co udělat jinak? Přečtěte si seznam těch nejvíce opomíjených doplňků v interiéru, které mají velkou moc. O rady se podělila interiérová designérka Anke Glut.

Rámy obrazů

Když lidé do svých domovů vybírají obraz, většinou řeší jen to, co je předmětem obrazu a už nevěnují pozornost tomu, jaký bude mít obraz rám. Právě ten je ale neoddělitelnou součástí celého díla. „S boomem obchodních nábytkářských domů a levných doplňků se obrazy staly skoro až spotřebním zbožím. Lidé jejich výběru nepřikládají takovou váhu a zcela vymizelo rámování jako takové, které je přitom kolikrát mistrovským dílem. Zkuste nad obrazem přemýšlet z jiné perspektivy a pořiďte si jen samotné plátno, které můžete nechat zarámovat tak, aby vše ladilo s interiérem. Velkým hitem jsou měděné rámy, vintage dřevěné rámy nejrůznějších barev nebo pozlacené rámy v antickém stylu,“ říká designérka Anke Glut.

Vypínače a zásuvky

Vypínače a zásuvky mnoho lidí vidí pouze jako účelové zboží. Opak je však pravdou a v dnešní se době dají sehnat nádherné designové kousky, které budou tzv. třešničkou na dortu. „Atypicky krásné jsou porcelánové a keramické vypínače. Vybrat si můžete z různých barev, a přestože je jejich pořizovací cena vyšší, vydrží vám věky. Doporučuji vybírat ty jednodušší v barvách vypínačů. Velmi oblíbené jsou retro vypínače, které jsou kulaté a mají robustní spínač uprostřed. Divili byste se, ale nehodí se jen do chat a chalup. Skvěle se budou vyjímat i v moderních interiérech,“ dodává Glut.

Lustry a svítidla

Interiéru lze přizpůsobit lustry a další svítidla. Vybírejte je podle celkového zaměření interiéru a nebojte se do nich investovat. Vhodné je svítidla v jednotlivých místnostech sladit v rámci jedné kolekce, dosáhnete tak designového souladu. Máte-li rádi umění a celý interiér jste pojali v moderním, až futuristickém stylu, poohlédněte se po nástěnných led panelech.

Úchytky na nábytek

Nábytkové sestavy jsou často opatřeny základními úchytkami, které s celou sestavou sice ladí, moc parády ale neudělají. Je-li možné je odšroubovat a vyměnit, doporučujeme tak udělat. Nábytek na vás bude působit úplně jinak. O poznání snazší celou situaci budete mít, pokud si necháváte vyrobit nábytek na zakázku. V takovém případě můžete do celého procesu mluvit už od začátku a vybrat si úchytky podle vašeho gusta. Ať už se jedná o kovové, porcelánové, malované dřevěné nebo například cínové.

Hodiny

Hodiny jsou důležitým a funkčním doplňkem. Nepotřebujete je mít v každé místnosti, ale obvykle se umisťují alespoň do společenské zóny, což může být obývací pokoj, kuchyně nebo jídelna. Při jejich výběru opět záleží na tom, jaká má být celková atmosféra u vás doma. „Zatímco v průmyslových interiérech se budou skvěle vyjímat velké nástěnné hodiny jako z nádraží, v boho interiérech lépe vyniknou například mechové hodiny nebo obyčejné hodiny ze světlého dřeva. Jejich výběr neuspěchejte, nemusíte nutně kupovat první, které uvidíte. Kolikrát ty nejhezčí kousky najdete, když to nejméně čekáte,“ uzavírá Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: