Bonusy u povinného ručení. Jak je jednoduše zjistíte?

Bonusy u povinného ručení. Jak je jednoduše zjistíte?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Bonusy u povinného ručení vyjadřují, jak dobře řídíte. Vypočítávají se podle délky předchozího pojištění a počtu vámi zaviněných nehod. Oba údaje jsou už od roku 2000 evidovány u České kanceláře pojistitelů na rodné číslo nebo IČO. Zjednodušeně řečeno platí, že čím děle jste pojištěni a čím déle jezdíte bez nehody, tím vyšší bonusy máte. Jak zjistit, jak vysoký je ten váš?

Jak zjistit svůj bonus u povinného ručení

„Standardním způsobem je požádat vaši pojišťovnu o vystavení potvrzení o takzvaném bezeškodním průběhu. Pojišťovna je povinna jej vystavit, ukončujete-li smlouvu na povinné ručení. V jiném případě si bonusy můžete zdarma zjistit například prostřednictvím našeho online srovnávače. Ověřte si nezávazně cenu povinného ručení a náš operátor vám při výpočtu ceny zjistí váš bonus. Nezabere to dohromady více než pět minut a kromě bonusů se dozvíte aktuální ceny povinného ručení na trhu,“ radí Aleš Rothbarth, odborník na komerční pojištění z internetového srovnávače nabídek Klik.cz.

Bonusy na povinném ručení získáte za každých dvanáct měsíců, po které je vaše auto pojištěno a během kterých jste nezpůsobili žádnou nehodu. „V průměru získáte za každý rok sjednaného povinného ručení bez vámi způsobené nehody slevu pět procent z povinného ručení,“ vyčísluje bonus Rothbarth. Maximální sleva za bonus u povinného ručení je šedesát procent, v některých výjimečných případech může řádově o jednotky procent tuto hranici překročit. Tuto slevu většinou získáte, jezdíte-li alespoň deset let bez vámi způsobené nehody.

Jak se bonusy za beznehodovost počítají

Každá pojišťovna počítá bonusy pro povinné ručení různě. Liší se maximální výše slevy i sleva za každý rok pojištění bez nehody. „Některá pojišťovna dává maximální výši slevy i za menší počet let nebo se výše slevy za každý rok bez nehody může měnit rok od roku. Bonusy povinného ručení ovlivňují zásadním způsobem cenu povinného ručení. Pokud jezdíte bez nehod, vždy si je nechte ověřit,“ radí Aleš Rothbarth z Klik.cz.

Převod bonusů pro povinné ručení

Bonusy u povinného ručení lze převést, chcete-li si sjednat povinné ručení u nové pojišťovny. Protože bonusy na povinné ručení jsou evidovány na rodné číslo, vztahují se přímo k vaší osobě. Kupujete-li si tedy nové auto nebo chcete-li změnit pojišťovnu, v žádném případě bonusy neztrácíte. Při sjednání povinného ručení se vám bonusy automaticky převedou.

Bonus u povinného ručení lze u většiny pojišťoven převést i na havarijní pojištění. Vyježděné bonusy povinného ručení vám mohou výrazně zlevnit havarijní pojištění. Vždy si ověřte, že je možné je převést a v jaké výši.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: