Bez cestovního pojištění vyráží do zahraničí až každý sedmý Čech, jedná se však o nebezpečný hazard

Bez cestovního pojištění vyráží do zahraničí až každý sedmý Čech, jedná se však o nebezpečný hazard

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Komerční cestovní pojištění dnes nabízí snad každá pojišťovna v České republice. I přes jeho dostupnost se stále najdou tací, kteří se spoléhají jen na Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten ale zdaleka nekryje všechny léčebné výlohy.

Ošetření v rámci Evropské unie

Přestože nám členství v Evropské poskytuje nespočet výhod a záruku lékařské pomoci, spoléhat se na Evropský průkaz zdravotní pojištění nelze. Ten sice dokazuje, že jste zdravotně pojištěni v zemi EU, pravidla krytí léčebných výloh však mají jeden háček. V zemích, kde je průkaz uznán, je s ošetřovaným pacientem nakládáno stejně jako s občanem dané země. V případě, že si místní za léky, pobyt v nemocnici či ošetření na některých klinikách připlácejí, připlatit si budete muset i vy. Navíc, dle dostupných údajů je spoluúčast v některých zemích opravdu vysoká a částka za léčebné výlohy se může vyšplhat na několik tisíc korun. A to se bavíme pouze o jednoduchých zákrocích či nákupu v lékárně.

V případě, že byste s Evropským průkazem hledali ošetření v soukromém zdravotnickém zařízení, po návratu do České republiky máte nárok na úhradu nákladů pouze do výše českých cen a jen pokud šlo o péči, která je v naší zemi hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Dovedete si tedy snadno představit, na kolik vás například akutní návštěva u zubaře v zahraničí může vyjít. Komerční cestovní pojištění je nezbytnou součástí cest do zahraničí. Jak jej ale vybrat?

Srovnání cestovního pojištění online

Cestovní pojištění je v dnešní době nabízeno snad každou pojišťovnou. Ty se navíc klientům snaží vycházet maximálně vstříc, a nabízí tak sjednání pojištění online. Pro rychlou kalkulaci a orientaci na českém trhu je efektivní vybrat si z nabídky pojišťovacích makléřů. Ti díky rychle rostoucí konkurenci nabízejí vynikající slevy, profesionální přístup a rychlé jednání. Příkladem jest srovnávací portál Top-Pojištění.cz, který spolupracuje až s devatenácti pojišťovnami. Zájemci o cestovní pojištění tak po zadání několika základních údajů vidí všechny dostupné nabídky včetně pojistných podmínek a finální ceny. „Údaje, které od klientů potřebujeme, jsou prakticky jen doba pobytu v zahraničí, cílová destinace, typ cesty, celé jméno pojištěnců, jejich rodné číslo a trvalé bydliště. Pokud se u nás však pojišťují pravidelně, mají přístup ke svému osobnímu účtu a minulé pojistné smlouvy mohou použít jako šablonu. Nemusí tak zas a znovu vyplňovat ty samé údaje, pouze upraví destinaci a dobu pobytu.“, uvádí jednatel Top-Pojištění Ing. Tomáš Voharčík.

Cestovní pojištění je navíc možné platit online kartou nebo bankovním převodem, odpadá tedy jakákoli osobní návštěva kamenné pobočky a vše je možné vyřídit během pár minut. Výhodou komerčního pojištění však není jen jistota úhrady léčebných výloh. Pojišťovny nabízí i připojištění zavazadel, pomoc při ztrátě cestovních dokladů a nepřetržitou asistenční službu. I to se však pojišťovnu od pojišťovny může lišit. Je proto třeba důkladně číst pojistné podmínky a neorientovat se pouze podle ceny pojištění. I dražší varianty jsou totiž stále výrazně nižší položkou ve výdajích ve srovnání s případným úrazem za hranicemi České republiky. Vřele doporučujeme přečíst celou smluvní dokumentaci před podpisem smlouvy. Pojistníci tam najdou veškerá práva a povinnosti, informace o nahlášení pojistné události, výluky z pojištění apod. Smlouvy cestovního pojištění vznikají až uhrazením pojistného.“, dodává Ing. Voharčík.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: