Barvy na vlasy: Jak je udržet co nejzářivější?

Barvy na vlasy: Jak je udržet co nejzářivější?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Barvení vlasů dříve či později zakusí drtivá většina z nás. Není divu. Barvy na vlasy nám dávají větší svobodu, co se vzhledu týče. Barvené vlasy navíc vypadají zdravě a zářivě. To ovšem platí prvních čtrnáct dnů po barvení. Poté vlasy blednou a barva postrádá šmrnc. Existuje však několik tipů, jak zářivou barvu uchovat co nejdéle.

Kvalitní barvy na vlasy

Péče o barvené vlasy začíná již od výběru kvalitních barev. Není však pravidlem, že vyšší cena automaticky znamená vyšší kvalitu. Je prostě třeba hledat a zkoušet. To platí zejména, rozhodneme-li se barvit vlasy doma bez pomoci odborníka. S tím je však vhodné se alespoň poradit o tom, s jakou značkou má zkušenosti pozitivní a s jakou naopak negativní. Za nás můžeme doporučit například barvy vlasové kosmetiky Nouvelle. Ty se jednoduše míchají a nanášejí, jsou šetrné a neporušují strukturu vlasu. Zároveň dobře kryjí šediny a mají výborné hydratační vlastnosti.

Vlasová kosmetika pro barvené vlasy

Po barvení je důležité používat ochrannou vlasovou kosmetiku určenou na barvené vlasy. Opět je však nutné zdůraznit, že ta z drogerií a supermarketů většinou bohužel nestačí. Nám se například dobře osvědčila řada Lively, která mj. obsahuje i šampon s mandlovým olejem. Ten udržuje přírodní rovnováhu pokožky hlavy a zachovává lesk vlasů. Vhodné je také používat kondicionér a masku určené na barvené vlasy.

Pozor na sulfáty

Pokud se z nějakého důvodu rozhodneme pro užívání jiné vlasové kosmetiky než té, která je určená na barvené vlasy, zcela určitě bychom se měli vyhnout šamponům s obsahem sulfátů.  Ty totiž barvu z vlasů doslova vyžírají. Vhodnější jsou tedy šampony na přírodní bázi, které barvu tolik nevymyjí.

Jak často mýt?

Zářivost barvy ovlivňuje i to, jak často vlasy myjeme. A přestože, zejména v podzimním a zimním období, cítíme potřebu mýt častěji, vřele doporučujeme dobu mezi jednotlivým mytím co nejvíce prodlužovat. Pomoci může například kartáč z kančích štětin, který napomáhá roznášet vlasové sébum po celé délce vlasů, nebo suchý šampon. Ten je možné zakoupit v každé drogerii nebo si jej lze vyrobit doma například z kukuřičného škrobu a kakaa, případně prášku na přípravu vanilkového pudingu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: