Babí léto se hlásí o slovo. Připravte vaše vlasy na sychravé období

Babí léto se hlásí o slovo. Připravte vaše vlasy na sychravé období

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Sluneční paprsky dokážou společně se slanou vodou či chlorem udělat z jinak krásných a zdravých vlasů nepoddajnou a vysušenou změť. Nejlepší obranou je vždy prevence. Pokud už však léto na vaší hřívě zanechalo nesmazatelnou stopu, je na takové rady pozdě. Obrníte-li se trpělivostí, se správnou péčí na míru je možné vlasům navrátit jejich původní pružnost i lesk a užít si podzimní plískanice s hřívou kypící zdravím.

První bod regeneračního programu je jasný: návštěva kadeřníka! Ten vás zbaví roztřepených konečků a dostane vlasy z nejhoršího. Nebraňte se většímu zkrácení, než je obvyklý centimetr na zastřižení konečků. Po létě je to opravdu nutnost pro to, aby se vlasy oživily a začaly se pomaličku vracet do původní kondice. Návštěvu kadeřníka zbytečně neodkládejte a vyrazte k němu co nejdříve po návratu z dovolené. Hříva musí být připravená na podzimní plískanice a výkyvy počasí, které jí také dají zabrat.

Výživa a intenzivní reparace

Důležitý krok číslo dva je vybrat hloubkově regenerační, ale zároveň šetrně pečující kosmetiku, která už tak znavené kadeře nezatíží, pouze jim dodá potřebné minerály a vitaminy. „Po slunečném létě bychom měli být k vlasům maximálně šetrní a nezatěžovat je více, než je nutné. Nejlepší kombinací je vyživující péče a zastřižení konečků. Minerální šampon NevO Dead Sea SPA odstraní nečistoty, napomáhá obnově přirozeného pH pokožky a její ochranné vrstvy. Obsažené účinné složky revitalizují a posilují vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživují vlas od kořínku, zpevňují je a tím zmírňují nadměrné vypadávání vlasů,“ radí Alexander Krajňák, manažer kosmetické značky NevO Dead Sea SPA zaměřené na výrobu pečujících produktů na vlasy, pleť a celé tělo s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

„Kromě základní péče v podobě šamponu vsaďte i na speciální výživné kondicionéry, které vám pomohou do vašich vlasů napumpovat život. Pro ucelenou péči doporučuji doplnit Minerální šampon i kondicionérem ze stejné řady. Obsahuje hydratační složky a minerály z Mrtvého moře, které zabraňují dalšímu poškození vlasů a obnovují lesk a barvu. Vlasy tak zůstanou hebké, lehounké a příjemné na dotek,“ doplňuje Alexander Krajňák z NevO Dead Sea SPA.

Dopřejte kadeřím oddech

Pokud vám sluníčko vyšisovalo barvu a rádi byste jí vrátili původní sytost, s permanentní barvou raději chvíli počkejte a sáhněte raději po tónovacích přípravcích. Ty vlasům propůjčí intenzivní barvu a lesk, aniž by je zatěžovaly. Na čas si také dejte pauzu od elektrických vlasových pomocníků, jako je fén, žehlička a kulma. Celý proces regenerace tím urychlíte. Vyvarujte se také razantního pročesávání mokrých vlasů. Místo toho je jen zlehka vysušte jemnými přítlaky ručníku a nechte volně proschnout.

Vlasy odrážejí celkový stav organismu

To, v jaké kondici máte vlasy a vlasovou pokožku, není jen o tom, jak o ně pečujete zvnějšku. Na kvalitě vlasů se viditelně podepíše špatný jídelníček, hektické životní tempo, nedostatek spánku a hormonální nerovnováha. Správnou výživu dodá vašim vlasům například brokolice, špenát, mrkev, slunečnicová semínka nebo rybí tuk. Křehké a lámavé vlasy zase posílí zvýšený přísun vitaminu H, který se nachází například v játrech, celozrnných obilovinách a rýži.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: