Babí léto ohlašuje blížící se podzim. Připravte svůj interiér

Babí léto ohlašuje blížící se podzim. Připravte svůj interiér

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Předpovědi na září zatím vypadají slibně a vypadá to, že si budeme moci užít hezkého počasí a slunce do sytosti. Přesto větřík, který sem tam zavane, je už čím dál chladnější a dává neomylně tušit, že se blíží chladnější část roku. A to je správná chvíle na to, abyste se pustili do zateplování a zútulňování vašeho domova. Během podzimních plískanic si tak o to více užijete chvíle pohody strávené doma se svými nejbližšími. Interiérová designérka Anke Glut radí, jak připravit domácí interiér na podzim.

Hřejivost má v případě interiérů hned několik významů a ne vždy se musí jednat o topení zapnuté na maximum nebo krb s plápolajícím ohněm. Jde o vytvoření teplé a hřejivé atmosféry, která působí blahodárně na vaši duši. A je to o to více potřeba, když budou dny kratší a teploty chladnější.

„Klíčovým prvkem pro navození hřejivé, teplé a útulné atmosféry jsou barvy, jejich kombinace a vzájemné vyladění do harmonického výsledku. Nemusíte měnit nábytek ani dělat žádné další složité a nákladné úpravy, stačí sezónní výměna doplňků a textilií. Takové řešení je velmi efektní a příznivé pro vaši peněženku,“ říká Anke Glut, bytová designérka. Podobně jako na podzim měníme šatník a halíme se do teplých a tmavších barev, měli byste stejnou službu prokázat vašemu bytu. Prostě svlékněte letní bílou a vyberte si tmavší barvy a výrazné, optimistické vzory.

Podzimní červeň a osvětlení

„Na podzim byste rozhodně neměli vynechat podzimní cihlovou červeň, která se vyskytuje v přírodě a vyvolává velmi libé pocity. Její dotek je teplý. Právě textil je na podzim velmi důležitý – víkendy nebo povečery po práci rádi strávíme zachumlaní do měkoučkých peřin nebo v křesle s knihou, zatímco budeme zabalení v plédu. Textilie navíc musíte převlékat tak jako tak, stačí s podzimem sáhnout po teplejší paletě barev. Určitě nevynechte ložnici – doplňte ji o náladové, měkké osvětlení. Nové lampičky vás finančně nezruinují a přidají vám na osvětlení, zatímco bude venku přirozeně ubývat,“ říká Anke Glut. Právě světlo je velmi důležité, protože má přímou souvislost s náladou a naším duševním rozpoložením. Když ho máme přirozeně málo a sami žijeme v potemnělém bytě, máme spíše deprese a sklony k úzkostem. Babí léto si zaslouží projasněnou, optimistickou atmosféru.

Návrat teplých odstínů hnědé

Po dlouhých letech nadvlády skandinávského minimalismu to vypadá, že už jsme se přesytili monochromatických interiérů v chladných odstínech šedé a bílé barvy. „Základem podzimního interiéru jsou zlatavé zemité odstíny. Žlutou v tomto ročním období využívejte  spíše v tlumenějších odstínech, jako je okrová či medově zlatá. Tyto odstíny váš domov optimisticky projasní a vnesou do něj pozitivní energii, která je právě na podzim nedostatkovým zbožím. Pro přidání šmrncu tyto barvy můžete kombinovat s dalšími barvami, které se vyskytují v podzimní přírodě – třeba s červenou či oranžovou. Z doplňků se poohlédněte po materiálech jako dřevo, mosaz či měď,“ říká Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: